«Вони допомагають мені жити далі». Уроки життєстійскості для харківʼян

21.02.2025 19:51   -

Волонтерський та громадський рух у Харкові відіграє значну роль у житті міста. Захист прав певних категорій людей, відновлення будинків, ліквідація наслідків прильотів, підтримка незахищених верств населення, ВПО – спектр діяльності громадських організацій великий. Звісно, ж, що їхня робота завжди відбувається в тісній співпраці з міською владою.

Ось так харківʼяни вчаться життєстійкості – дивляться в очі своїм страхам та позбуваються їх назавжди.

Обведіть, будь ласка, кружечком ту частину тіла, де ви відчуваєте біль, коли перебуваєте під впливом стресу.

Такі безкоштовні заняття можуть відвідувати всі мешканці Харкова, незалежно від статусу. Багато тут можна побачити внутрішньо переміщених осіб, є й харківʼяни, яким складно опанувати себе після нескінченних прильотів по місту.

Ірина , мешканка слобідського району розповідає, під сильні обстріли потрапляла двічі. Жінка впевнена, що з її емоційним станом все гаразд попри пережитий жах, але на курси життєстійкості приходить.

ІРИНА ХАРКІВ’ЯНКА
В мене минулий рік був такий насичений на, так сказать, вибухи. У січні минулого року в мене дома я залишилась без вікон. А ось 25 листопада на роботі теж були… Десь шрами досі є… Але це все залишиться в минулому. Але я вважаю, що ось такі тренінги вони дуже корисні для людей, що воно розвантажує психічний стан. Я слава богу вмію зі своїм стресом справлятися, але додаткові тренінги вони не заважають. Вони ніколи не будуть зайвими.

У Світлани теж своя особиста історія, якою вона ще не готова ділитися назагал. З перших днів вторгнення жінка залишалась у Харкові – на власні очі бачила все, що коїли загарбники. Говорить, за цей час накопичила такий внутрішній стрес, що вже й не знала, як впоратися з цим станом. На занятті – втретє. каже , буде і далі відвідувати такі тренінги.

СВІТЛАНА ХАРКІВ’ЯНКА
Потому что вони якось допомагають жити далі. Вірити в майбутнє. Цей урок мені йде на користь. Я морально заспокоююсь. Чувствую себе легко і спокійно.

Під час таких тренінгів людина за допомогою різних технік і спілкування, говорить психологиня, позбувається таких станів як паніка, страх, вчиться залишати погані відчуття позаду

КАТЕРИНА ПСИХОЛОГИНЯ, ВОЛОНТЕРКА
Коли людина обговорює це з іншими, це працює, як відпрацювання тих навичок, які вони отримали. Також вони діляться своїми враженнями і тому переживають ці моменти і починають почувати себе всеж таки легше, навіть, якщо не одразу усвідомлюють це.

А ось так проходить арт-терапія. Сьогодні група малює свій уявний острів.

КАТЕРИНА ПСИХОЛОГИНЯ, ВОЛОНТЕРКА
Будь-який – фантастичний. Космічний, реальний, головне, щоб цей острів відображав ваш внутрішній стан та емоції на сьогодні.

ГАННА
Це мій острів життя. Він невеличкий. Але в ньому є і життя , як пальми, і пісок, і я його розділила річкою. Я так відділяю роботу від свого особистого життя.

Харків прифронтове місто, одне з найбільш зруйнованих ворогом. Постійний гул повітряних тривог, часті прильоти і , взагалі, саме усвідомлення, що в країні йде справжня війна, розгойдують психо-емоційний стан людини, спричиняють хронічний стрес, говорить волонтерка центру.

ЮЛІЯ ВОЛОНТЕРКА
І ось такі заняття з арттерапії допомагають подолати цей стрес. Допомагають подолати страх перед майбутнім.

Тож такі заняття є корисними для всіх, а завдяки спільним зусиллям громадських організацій, благодійних фондів і міської влади, все більше мешканців Харкова мають змогу отримувати професійну допомогу безкоштовно.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВІТАЛІЙ БАГРИЧЕВ ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ БФ “СТІЙКІСТЬ УКРАЇНИ”
Повністю вони безкоштовні, ми постійно співпрацюємо з ЦНАПами, Харківською міською владою, тому що тільки співпраця, спільна робота може допомогти в повному обсязі людині.

КАТЕРИНА КОЛОСОВА ФАХІВЕЦЬ З СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
Будь хто може до нас прийти. ВПО так само. Всі. Бо ми в Харкові. Це місто постійно під обстрілами, тому кожен потребує нашої допомоги і підтримки . Це як діти, так само як і чоловіки – військові й ветерани.

В фокусі уваги волонтерів, звісно, ж і малеча, особливо з родин переселенців. Для них та їхніх батьків теж створено багато різних занять.

МИКОЛА МІНАЄВ ЗАСНОВНИК ФОНДУ “СТІЙКІСТЬ УКРАЇНИ”
Проводимо дуже багато різних тренінгів, майстер-класів, підтримуємо людей, виїжджаємо до гуртожитків.

Бо найбільш потребують підтримки ті, хто вимушений був евакуюватись до Харкова з зони бойових дій. Подекуди ці люди не мають куди повертатись, не мають і засобів для існування. Соціальні гуртожитки для багатьох – єдиний прихисток на сьогодні. Люди не хочуть їхати з Харкова, бо тут вони відчувають турботу і підтримку міста, зауважують волонтери. І саме Харків багато родин переселенців обирають містом свого нового життя.

МИКОЛА МІНАЄВ ЗАСНОВНИК ФОНДУ “СТІЙКІСТЬ УКРАЇНИ”
Тенденція така, що більшість людей залишається в Харкові, вони залишаються в гуртожитках, в місцях компактного проживання. Хтось винаймає житло. І місто стає як фортеця, як оплот для цих людей , впо з Куп’янської громади, Друрічної, Ізюмської, Борівської. Тобто з усіх громад харківської області.

І те, що люди хочуть жити у Харкові є показником тієї великої роботи, яку виконують разом з міською владою благодійні фонди, громадські організації, каже спеціаліст Харківської міської ради.

НІКІТА СТЄРІН ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ З ПИТАНЬ ВЕТЕРАНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ ХМР
Вони задіяні і в соціальних проектах, і в відбудові міста Харкова, і виїжджають на прильоти, і тд, і тд. Тому це, як би мовити, теж в нештатні наші співробітники, які працюють разом з нами, разом з містом. Вони не кинули своє місто в найтяжкіші часи, з 22-го року вони знаходяться в місті і допомагають нам робити так, щоб тут було нормальне життя.

Недарма волонтерів сьогодні, під час війни, люди називають героями, ставлять їх поряд з рятувальниками, медиками, комунальниками – тими, хто наближує перемогу. Бо в сьогоднішніх реаліях часто те, що колись було буденною справою, дійсно, є подвигом.

ОСТАННІ НОВИНИ