Вони обоє були православними і віддали життя за Україну. У Харкові з’явився мурал пам’яті “На щиті”

09.10.2024 15:30   -

Попри війну сьогодні Харків живе. Зранку на вулицях можна побачити людей, які поспішають на роботу, а ввечері почути дитячий сміх поблизу парків чи скверів. Однак за це місто щодня платить надвисоку ціну. Ціну, що вимірюється життями воїнів, полеглих у боротьбі за свою землю. Серед них два бійця Кракену з позивними “Вжик” та “Псих”, які героїчно загинули, захищаючи Україну. Ще нещодавно ці молоді хлопці мали свої мрії, плани та цілі, а зараз пам’ять про них зберігають бойові товариші. Зокрема, про Андрія Хрипунова із позивним “Псих” згадують як про воїна з серцем митця. До того, як стати на захист Батьківщини, важливе місце у його житті займала творчість.

“ВІКІНГ” КОМАНДИР “ПСИХА”

Це був боєць мого підрозділу. Ми з ним війну 2022 року починали разом в перший день. Хлопець молодий, хлопець був, будемо так казати, із гарячою головою. Він, ну як кожен молодий, мабуть, постійно хоче показати більш дорослим, що він сильніший, швидший, більший. Це в нього, до речі, нормально виходило.

Андрій брав участь у контрнаступі на Харківщині, завдяки якому було звільнено його рідне село Ківшарівку. Побратими вважали “Псииха” надійним бійцем та незамінним товаришем. Ворог забрав життя 21-річного хлопця під час виконання бойового завдання на Донецькому напрямку.

“ВІКІНГ” КОМАНДИР “ПСИХА”

Коли ми звільняли Ківшарівку за Куп’янськом, це його рідне місто, і коли ми заїжджали в місто, ми прямо на в’їзді в цю Ківшарівку зустріли його батьків. Ми їхали на броньованій машині і він їх побачив і дуже попросив, щоб ми зупинились. І він просто вибіг, обіймав діда, батька, бабусю. Але у нас було дуже мало часу.

Давнім товаришем “Психа” був боєць із позивним “Вжик”. У цивільному житті він захоплювався українською мовою та історією і навчався на історичному факультеті Каразінського університету. Однак із першого дня війни без жодних вагань став на захист Харкова.

“ФЛЕШ” КОМАНДИР “ВЖИКА”

Ми організовували повністю з першого дня як добровольці всю медичну евакуацію, увійшли в повну взаємодію із військовими, почали свій шлях як добровольці, і «Вжик» також долучився до цієї групи людей, яка хотіла перш за все допомагати та рятувати наших хлопців/ Він був настільки тихонею, коли прийшов. Ось він нібито не вписувався в цю картину. І за весь цей час ми просто спостерігали його зріст як людини, як воїна. Він просто розкрився як якийсь супергерой із фільму, чесно кажучи.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

За словами командира “Вжика”, порахувати кількість евакуацій, у яких взяв участь хлопець та кількість врятованих ним людей надзвичайно складно. Однак один із виїздів, до якого боєць долучився добровільно, став для нього останнім. Тепер у спогадах своїх побратимів “Вжик” назавжди залишиться таким же сміливим та надійним товаришем, яким він і був при житті.

“ФЛЕШ” КОМАНДИР “ВЖИКА”

В роботі він був надзвичайно відповідальним. За все, що він брався, він робив до кінця і з максимальною користю. Окрім того, що він почав вчитись медичній справі, тактичній медицині, він згодом взяв на себе ще обов’язки зв’язківця. І можу сказати, що в мене був просто найкращий зв’язківець, якого можна було тільки уявити. Його втрата стала дуже великим болем та шоком для всіх нас. У мене була єдина мрія на всю цю війну, це те, щоб я не втратив жодної своєї людини, щоб я нікого не поховав. На жаль, цій мрії уже не статися, бо ми вже втратили одного з найкращих бійців, медиків, та людину, перш за все, дуже гарну людину.

В знак пам’яті про самовідданість хлопців неподалік книжкового ринку у центрі Харкова був створений мурал пам’яті “На щиті”. У центрі стінопису зображено щит із логотипом підрозділу Кракен та надписом, що в перекладі із латинської означає “Бог і Батьківщина”. Ця фраза була обрана не даремно, адже обидва хлопці були православними і віддали життя за свою країну. Над створенням муралу роботу вели члени творчої групи “Кайлас-В” – Яна Вовк, Роман Партала та Сергій Якіменко.

ЯНА ВОЛК КЕРІВНИК ТВОРЧОЇ ГРУПИ «КАЙЛАС-В»

Сам по собі такий складний, як і кожен проект із нашими героями. І цей, на жаль, не виключення. Ініціаторами проекту виступили побратими, вони точно знали, що вони хочуть бачити на цьому муралі. Вони задали, що це повинно бути два обличчя. Зрозуміло, що у кожного свій зріст, але стіна продиктувала? як саме вони стануть. Вони вибрали місце. Вони хотіли, щоб було два портрети, щоб був щит, щоб на щиті були зображені і логотип Кракена і обов’язково слоган, тому що віра це те, що притаманне цим хлопцям.

Відтепер мурал “На щиті” буде слугувати нагадуванням про те, що Харків повинен пам’ятати своїх героїв, адже саме завдяки ним над містом сьогодні майорить синьо-жовтий прапор.

“ФЛЕШ” КОМАНДИР “ВЖИКА”

Рано чи пізно люди вже починають забувати, що йде війна в країні, що десь там хтось воює, що десь хтось поранений, хтось загинув. І люди просто повинні пам’ятати щодня, поки це не закінчиться, поки ми не переможемо, що ціна того, що ми тут ходимо по своїм працям, на роботу, в зали, в кафешки та все інше. За все це дуже і дуже велика ціна. Це ціна життів найкращих, просто найкращих людей, які пішли без вагань аби захищати людей і, жаль, розпрощалися зі своїм життям.

ОСТАННІ НОВИНИ