Воскресный митинг харьковчан – о чем просили люди и чем закончилось народное вече
Не зважаючи на всі заборони проведення масових акцій у місті, в неділю по обіді харків’яни таки вийшли на площу Свободи, аби висловити свою позицію щодо останніх подій в країні. Усім охочим роздавали бюлетені, в яких люди позначали, чи підтримують економічну федералізацію, народовладдя та мовний суверенітет.
Дмитро Насточенко харків’янин
Мы пришли на референдум, чтобы проголосовать и изъявить волю народа города Харькова и Харьковской области. Мы в праве решать свою судьбу сами. И здесь собираются подписи в данный момент за федерализацию района. За народный референдум.
Донести свою позицію активісти рушили від пам’ятника Леніну до Харківської обласної адміністрації. Та її взяли під охорону міліціонери. Вишувавшись в кілька рядів, вони закрили всі входи до будівлі. Активісти заблокували проїжджу частину Сумської.
Потім мітингуючі з площі Свободи пішли до Російського консульства.
Біля консульства Російської Федерації під скандування від імені всіх зібравшихся склали звернення до Прездента Путіна. Звернення всі підтримали і передали представнику консульства під підпис про отримання. Далі колоною рушили до консульства Польщі, щоб виказати вотум недовіри.
Виказали свій протест і новим керівникам обласних управлінь МВС та СБУ. І вимагали звільнення політв"язнів.
Немедленно освободить всех политзаключённых новой власти.Гестапо, Гестапо.
Траурною ходою пройшли вулицею Римарською, де днями раніше виникла сутичка, в результаті якої двоє людей загинули, п"ятеро були поранені.
Втім без погрому не обійшлось. Хтось проник до офісу організації "Просвіта". Розбили вікно, викинули символіку та листівки, а у дворі перекинули автівку та підпалили. Вогнем зайнявся і червоно-чорний прапор.
Такий же прапор спалили і біля Харківської міськради, куди доправилась частина мітингуючих.
Далі Сумською мітингуючі повернулися на плрщу Свободи, звідки мирно розійшлись по домівках.