Все процессы по ВНО и поступлением в вузы должны быть отсрочены – педагоги

18.03.2020 14:40   -
Автор:
Депутати Верховної ради через карантин спричинений коронавірусом  пропонують переглянути механізм здачі ЗНО 2020. Серед пропозицій – збільшення часу на підготовку до тестувань та більш поблажливе ставлення до результатів. А також хочуть перенести дати складання випускних іспитів та строки подачі документів до вишів.  А що ж стосується пробного ЗНО та ЗНО, що відбудеться наприкінці навчального року, то дати їх проведення, наголошують освітяни, мають бути перенесені. 
 
Богдан Томенчук директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти
 
Всі процеси, пов'язані Із ЗНО та вступити до вишів, мають буті відтерміновані щонайменш на місяць. Пропозицію відтермінувати ЗНО та вступну кампанію до вишів вважаю нагальною, зокрема і через те, що під час карантину не припинилися візити до репетиторів. Тобто карантин не працює.
 
Тож освітяни радять і вчителям, і випускникам долучитись онлайн-форм підготовки. Для цього на сайті Міністерства освіти та науки України та на телеканалі "Рада" кожен день проходять заняття з онлайн підготовки до тестування. Розпочали з української мови та літератури, біології, математики та історії України. 
 
Любомира Мандзій заступниця Міністра освіти і науки
 
Карантин ніколи не сприяє якісному навчанню. Учні випускних класів особливо від цього страждають. Саме тому з ініціативи Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій ми хочемо нагадати про те, що існують якісні онлайн-інструменти підготовки до ЗНО. Ми дуже вдячні нашим партнерам за те, що зголосились поділитися своїм контентом та дозволили транслювати його на телеканалі “Рада” та YouTube-каналі МОН. Ті, хто мають якісний інтернет, зможуть ознайомитися з уроками під час трансляцій та швидко вибрати для проходження найкращий для себе курс. Ті, хто не мають якісного підключення, зможуть дивитися уроки на ТК “Рада”.
 
Основна інформація, щодо актуальних даних проведення зовнішнього незалежного оцінювання міститься на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.  А пропозиції народних депутатів та освітян вже внесені на розгляд комітетів Міністерства освіти та науки України.