“Все що наживали, все кинули”. До Харкова продовжують прибувати переселенці з Харківщини (відео)

21.05.2024 22:17   -

Біль у їхніх очах відчувається з першого погляду. Вони залишили свої домівки та бігли від постійних «прильотів». У Харкові більшає переселенців з області. Люди евакуюються родинами, заради життя своїх дітей, кидаючи все, що наживали роками.

НАТАЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНКА
Бігли, бахкає, дитина боїться. Тікали, страшно там. Сиділи, не хотіли їхати, жалко і все кидати і все. Довелось все одно, тому що по вулиці почалось падати усе і уїхали.

ВАЛЕРІЯ ПЕРЕСЕЛЕНКА
Я не знаю навіть як це описати, прямо страшно! Літає все по вулицях, біля мене «прилетіло» там. Я не знаю, що ще розказати, я не можу це описати.

АЛЬОНА ПЕРЕСЕЛЕНКА
Спочатку було все добре, потім почали нас бомбити. Почало «прилітати», руйнувати всю інфраструктуру нашу. У нас тато працював на цукровому заводі і його теж зовсім розбомбили. Розбомбили станцію з, де працювали люди. Розбомбили дві пошти, розбомбили «Кулиничи». Зараз там немає ні магазинів – ніде нічого немає. «Освободили» від всього людей – від роботи, ми працювали у «Посаді», у нас там поруч «прилетіло» також і осколки були. Страшно, дуже страшно. Виїздити теж не хотіли, тому що і тварини залишились вдома. Але треба рятуватись, якось виживати. Все кинули, все що наживали, все кинули.

І вже тут, у Харкові, вони починають своє нове життя. Міська влада з самого першого дня евакуації протягнула руку допомоги людям. Все, чим користуються містяни – доступне для переселенців. Транспорт, медицина, освіта – все доступне. Один із затребуваних напрямків зараз – оформлення документів та довідок ВПО.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
На сьогоднішній день ми щільно працюємо з евакуйованими людьми. Ви знаєте, що до міста Харкова майже 9 000 прибуло людей. З Вовчанська, з Липців, з Циркунів, з Золочіва, з Куп’янська. Вони зареєструвалися всі в евакоцентрі), ви знаєте, що працює евакоцентр. І після того, як вони зрозуміли, де вони будуть проживати, тобто отримали адресу з якою вони можуть прийти до наших управлінь соціального захисту і отримати статус внутрішньо переміщеної особи і цей статус не всім, але 2/3 отримують державні виплати на проживання, на кожного члена сім’ї згідно з діючим законодавством – на дітей, на інвалідів та на літніх людей. Наші управління працюють дуже щільно з цього питання. Була проведена величезна робота з точки зору верифікації та переліку тих людей, які в нас вже були на обліку. Життя так «працює», що ми тільки но завершили перерахунок тих ВПО, які потрапили в місто Харків за всі військові дії, починаючи з лютого 2022 року. А їх за цей час у місті Харкові більш ніж 167 000. І вже, нажаль, до цієї цифри почали приєднуватись ті люди, які поступають до нас сьогодні у якості евакуйованих.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Як тільки люди потрапили у Харків – вони всі почали користуватися тими програмами і тими можливостями, які є у харків’ян. А сьогодні це безкоштовний проїзд у міському електротранспорті. Ви знаєте, що це і трамвай і тролейбуси, сюди ж приєднується і автобус маршрутний. Це і наш метрополітен, якій також перевозить безкоштовно всіх людей, які знаходяться на території міста Харкова. 42 000 обідів щоденно ми роздаємо людям, які потребують цієї послуги і ВПО, які проживають і в гуртожитках, і десь на квартирах, і десь у своїх знайомих, друзів, родичів – вони теж мають можливість користуватися цією послугою. І практично до сьогоднішнього дня не було, щоб ми не надавали харків’янам і людям, які перебувають на території міста Харкова цю послугу. Вони мають можливість зразу піти до поліклініки і переписати свою декларацію з того місця, де вони задекларували медичну допомогу до тієї поліклініки, яка тепер ближче всього до них і вони можуть отримувати медичну допомогу. Вони можуть отримувати, якщо це літні люди, люди з інвалідністю, і люди, які одинокі прибули до нас до нас у місто Харків – вони отримують допомогу від наших соціальних працівників, від наших соціальних закладів. Багато моментів, які працюють як послуги у нашому місті у військовий час – це ідея та ініціатива нашого мера. Це він придумав про метрошколу, про безкоштовні гарячі обіди. Це він надає нам необхідні доручення, щоб ми відпрацьовували ті, чи інші питання пов’язані і з переселенцями і з харків’янами. І стосовно літніх людей, і стосовно дітей, всіх кому потрібна медична допомога – всім людям, які знаходяться у Харкові. І оформлення різного роду довідок, документів. Можна звернутися до нашого мера, а до нього дуже багато людей звертається – тому що він постійно зустрічається з людьми. Це не людина, яка сидить у якомусь кабінеті, в нього сьогодні навіть немає такого кабінету. Він постійно в місті, він постійно спілкується з людьми. Особисто там де «прилетіло», де є руйнування, де є травмовані люди. Він завжди, майже першим приїздить на ці моменти. Нажаль, йому дістається дуже. Але ми бажаємо всі йому здоров’я, витримки і щоб в нього ще багато на що сил!

ОСТАННІ НОВИНИ