У Європі продовжує зростати захворюваність на COVID-19. Протягом останніх 10 днів кількість випадків інфікування збільшилась майже вдвічі та наближається до позначки в 1 мільйон осіб. Таку статистку приводить Всесвітня організація охрони здоров'я. Але, незважаючи на сумні цифри, у деяких країнах спостерігається й позитивна динаміка.
Ганс Генрі Клюге директор Європейського регіонального бюро ВООЗ
З десяти держав з найбільшою кількістю випадків декілька країн Європи – Іспанія, Італія, Німеччина, Франція та Швейцарія – спостерігають зниження захворюваності. Але поряд з цією позитивною тенденцією, у деяких інших країнах, серед яких Сполучене Королівство, Туреччина, Україна, Білорусь та Російська Федерація, рівень захворюваності залишається високим та продовжує зростати.
Разом з тим, у ВООЗ нагадують, що протягом Великодніх свят необхідно дотримуватися правил безпеки та з розумінням ставитися до обмежень. Дотримання дистанції, загальний карантин вплинули на життя людей та на їхній майновий стан. Саме тому, наголошують в організації, уряди країни повинні надавати інформацію про умови, за яких розпочнеться послаблення карантину. Європейське бюро ВООЗ вже готує інструкцію, щодо поступового зняття обмежень.
Ганс Генрі Клюге директор Європейського регіонального бюро ВООЗ
Плануючи поетапні зміни у стратегії реагування, ми повинні розуміти, що швидких результатів чекати не варто. Нас чекають труднощі. Цілком можливо, що нам доведться оперативно корегувати заходи, що вживаються, вводити та знімати обмеження, а також поступово пом'якшувати жорсткі правила. Разом з цим нам доведеться відстежувати ефективність наших дій та реакцію суспільства на них.
Тож швидко повернутися до звичного ритму життя Європа зможе не скоро. І перед тим, як пом'якшувати або скасовувати обмеження, Урядам необхідно виконати низку вимог.
Ганс Генрі Клюге директор Європейського регіонального бюро ВООЗ
Фактичні дані повинні вказувати на те, що розповсюдження коронавірусної інфекції під контролем. Система охорони здоров'я повинна мати потенціал, необхідний для виявлення, ізоляції, тестування, відстеження контактів та забезпечення карантину. Ризик винекнення спалахів серед вразливх груп населення має бути мінімізований. Необхідно вживати профілактичні заходи на робочих місцях: можливість дотримуватися дистанції, мити руки та дотримуватися респіраторного етикету.
Крім цього необхдно забезпечити можливість котролювати ризики завезення інфекції з інших країни. У ВООЗ наголошують: якщо Уряди країни не впевнені, що зможуть дотриматися цих умов, то послаблення карантину необхідно відтермінувати.