Второй этап медреформы может привести к сокращению медиков и закрытию тысячи больниц
Зміна механізмів фінансування медичних закладів, що передбачала медреформа, в результаті може призвести до їх скорочення. До такого далеко не позитивного висновку прийшли в профільному міністерстві після того як вивчили питання можливого дефіциту і профіциту коштів в рамках угод, що були укладені медустановами з Національною службою здоров"я. Адже у зв’язку із переходом з 1 квітня на програму медичних гарантій заклади тепер отримують фінансування за наданні конкретні медичні послуги. У зоні особливого ризику через недостатнє фінансування опинились протитуберкульозна служба, психіатричні лікарні, екстрена медична допомога та високоспеціалізовані меднапрями.
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
Більше ніж 1600 договорів укладених з медичними закладами по всій Україні. 984 лікарні мають дефіцит. Що це означає, що вони отримать коштів у 2020 році менше, ніж це було у 2019. І це зменшення воно від 10 до 50% по деяких лікарнях, деяких медзакладах.
І якщо не прокрити дефіцит в коштах, можуть не тільки закритися лікарні, а й медпрацівники втратити роботу, а це, зазначають у міністерстві, взагалі один із головних ризиків імплементації другого етапу реформи. Тому і взялися за аудит вітчизняної системи охорони здоров’я, за результатами якого готові внести зміни – для недопущення скорочення медиків.
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
Я доручив департаментам охорони здоров'я надати до МОЗу повну інформацію щодо планів так званої оптимізації мережі, які наслідки будуть щодо скорочення медичних працівників, щодо інших наслідків.
Діалог МОЗу з регіонами, зазначаив міністр, має бути максимально відвертий і конкретний щодо ситуації по кожному медзакладу, щоби не допустити катастрофічних наслідків.