“Ви можете розраховувати на нас”, – Верховний комісар ООН у справах біженців у Харкові (відео)
Початок цього тижня ознаменувався для Харкова візитом поважних гостей. До міста завітали представники місії ООН на чолі з Верховним комісаром у справах біженців Філіппо Гранді. Програма доволі насичена. Учасники делегації на власні очі побачили наскільки постраждала центральна частина Харкова після останніх обстрілів. Побували на місцях «прильотів» у Холодногірському, Київському та Шевченківському районах.
КАРОЛІНА ЛІНДХОЛЬМ БІЛЛІНГ ПРЕДСТАВНИЦЯ УВКБ ООН В УКРАЇНІ
Насправді це дуже шокує. Це самі ці руйнування у центрі міста. І ви знаєте, я бачила руйнування і наслідки обстрілів ще на початку 2022 року, я бачила всі ці обстріли у 2023 році. І я сьогодні побачила обстріли, які були нещодавно, 16 січня вже в цьому році. Я шокована, я дуже зла тим що я сьогодні бачу, але саме тому ми тут для того, щоб продовжувати говорити про це на міжнародному рівні, міжнародній спільноті про те, що повномасштабне вторгнення рф воно продовжується і що підтримка і досі необхідна.
Також представники місії та Верховний комісар завітали до Новобаварського району. Саме за допомоги їх фінансової підтримки у одному із будинків було проведено ремонти у постраждалих від «прильоту» квартирах.
ДАНИЛО ХАРКІВ’ЯНИН
Це диво! Ну я так вважаю. Тому що за 3 місяці зробити такий обсяг робіт – матеріали, робота… Я це б 10 років робив, а може і більше. Окрім ремонту отримали ще техніку побутову, яка дуже необхідна. Яку теж зараз придбати… в умовах воєнного стану, війни… Дуже дякую, наша сім’я дуже вдячна. Тепер будемо виїжджати та сподіватися, що буде мирний час і будемо жити.
МАКСИМ ХАРКІВ’ЯНИН
Місто відновило нам стіни повністю, відновило опалення, сантехніку зробили. Потім фонд зробив нам повністю у квартирах ремонт – починаючи з електрики, закінчуючи стелями та лінолеумом. Все зробили повністю. Цілком зробили всі роботи. Тепер ось вийшла гарна біла квартира. Починається життя із чистого аркуша. Тепер залишилося тільки меблі завозити і взяти з собою зубну щітку і в квартиру, ось так.
Побачили на власні очі представники місії і як навчаються діти у харківській Метрошколі. Умови, що створені тут дуже прийшлися гостям до душі.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ФІЛІППО ГРАНДІ ВЕРХОВНИЙ КОМІСАР ООН У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ
Я тільки що зазначив пану міському голові, що в мене два враження про Метрошколу. Ну, по-перше, це фантастично, що ви це змогли зробити. Оскільки для мене це дуже дієвий символ нескореності української держави. І коли ми запитали дітей які вони мають права, вони сказали та наголосили – навчатися! Послухайте дітей, вони кажуть слушну річ! Але давайте дивитися правді в очі, це, звичайно, ненормальна ситуація, коли війна перервала нормальний цикл життя і діти не повинні навчатися у метрополітені, а повинні у звичайній школі. І я приїжджаю до України аби потім передати повідомлення на міжнародній арені, що Україна все ще потребує допомоги! І ось я чому багато разів приїжджаю до України, щоб побачити все це на власні очі, зокрема і в Харкові. Будьте спокійні, ви можете розраховувати на нас, на мене особисто, я передам цей меседж, що Україна бореться і їй потрібна допомога!
Також в рамках візиту Верховний комісар ООН Гранді Філіппо та Харківський міський голова Ігор Терехов обговорили низку нагальних питань. Зокрема щодо просування стратегічного партнерства заради підвищення рівня реалізації програмних ініціатив між Харківською міською радою та ООН.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні по офіційній статистиці у Харкові перебуває 196 000 вимушених переселенців, але ми розуміємо, що їх значно більше. І вони приїхали до нашого міста з Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізьких областей, з деокупованих територій і нам потрібно, щоб вони відчували себе у нашому місті, місті Харкові так, як вони відчували себе у своїх будинках і своїх містах. Тому, що можливо, ми все робимо. І звісно, ми потребуємо такої серйозної допомоги з боку наших партнерів. І ми сьогодні обговорювали питання вимушених переселенців. І я маю впевненість, що ми будемо отримувати допомогу, для того, щоб вимушені переселенці відчували себе так, як вони відчувають себе і сьогодні у місті.
ФІЛІППО ГРАНДІ ВЕРХОВНИЙ КОМІСАР ООН У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ
Це мій п’ятий візит в Україну та другий у Харків. Я хочу донести те, що це пріоритетна територія для нашої роботи Управління Верховного комісара ООН з питань біженців. Тому що Харків не тільки був, а й продовжує дуже жахливо обстрілюватися рф. І як зазначив пан міський голова, кількість переселенців в місті дуже велика. Тож ми продовжуємо надавати допомогу людям, які страждають, і робимо це відразу і за допомогою наших партнерів. Звичайно, де це можливо, ми намагатимемося надавати допомогу у довгостроковій відбудові цих будівель, де проживають люди. Звичайно ми продовжуємо співпрацювати з міською владою та продовжуємо надавати людям багатоцільову фінансову допомогу.
ОСТАННІ НОВИНИ
- На вул. Метробудівників відновлюють зруйнований будинок. Чи безпечно буде там жити?
- Комунальники Харкова за добу вивезли 91 куб. м змету та ТПВ (фото)
- У Харкові перекрили частину одного з проспектів через багатотонну техніку. Що сталося?
- На Салтівці активно ремонтують пошкоджені обстрілами будинки (фото)
- У Харкові патрульні врятували жінку та чоловіка з пожежі (відео)