Выезд ребенка за границу: какие документы нужно оформлять родителям

31.05.2019 14:07   -
Автор:
Для того, щоб у літні канікули дитині, яка не досягла шістнадцятирічного віку, виїхати за кордон батькам потрібно знати кілька правил відповідної законодавчої процедури. Так для виїзду дитини в іншу державу у супроводі одного із батьків необхідна нотаріально засвідчена заява про згоду другого із батьків, де зазначається куди саме відправиться малолітня дитина. Якщо ж дитина виїжджає з країни вже без супроводу батьків діють зовсім інші правила.
 
При виїзді дитини за кордон без супроводу батьків необхідна нотаріально засвідчена заява про згоду обох батьків, де зазначається держава прямування дитини, часовий проміжок перебування та особа, яка уповноважена супроводжувати дитину. А для виїзду закордон групи дітей додатково необхідна згода структурних підрозділів з питань соціального захисту обласних і міських держадміністрацій. Також є випадки, коли потрібна згода Мінсоцполитики, а саме коли: до складу групи входять діти з різних регіонів України, або ж діти із зон безпеки та у випадках, коли організаторами поїздки є структурні підрозділи відповідних міських та обласних держадміністрацій.
 
Також законодавством передбачені випадки, коли дитину можна вивезти за кордон строком на один місяць без дозволу одного з батьків, що проживає окремо. Для цього слід зібрати такий пакет документів: рішення суду або органу опіки, в якому визначено місце проживання дитини з одним із батьків з яким вона виїжджає; заяву, яку необхідно подати в службу у справах дітей за місцем проживання дитини; копії паспортів; довідку про реєстрацію місця проживання; копію свідоцтва про народження дитини; при наявності копію рішення суду про розірвання шлюбу та підтвердження відправлення рекомендованого листа другого з батьків, а також повідомивши країну та часовий строк перебування дитини в іншій державі. 
 
Виїзд дитини у супроводі одного з батьків без нотаріального посвідчення заяви про згоду іншого з батьків також дозволяється коли:
 
– дитина виїжджає у супроводі одинокої матері;
 
– другий із батьків помер, позбавлений батьківських прав, визнаний недієздатним, визнаний безвісно відсутнім;
 
– другий із батьків є іноземцем або особою без громадянства; 
 
– другий із батьків має заборгованість зі сплати аліментів більше 4 місяців;
 
– дитина тимчасово виїжджає на лікування на строк до 1 місяця;
 
– дитина вибуває на постійне місце проживання чи взята на постійний консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.