Выходной инструктаж. Врачи и спасатели предупреждают отдыхающих
Попереду Трійця, а це означає три дні вихідних. І як зазвичай – відпочинок на природі. Городяни обирають пікніки у лісі, купання та засмагання.
Але відпочинок на те й відпочинок, що має піти на користь організму, а не нашкодити. Найнебезпечніше – це сонце. В спекотну погоду найчастіше доводиться стикатись з тепловими та сонячними ударами. Перегрів може викликати від слабкого нездужання до навіть смерті – у разі інсульту, інфаркту міокарда. Лікарі нагадують, варто звертати увагу на перші ознаки сонячних чи теплових ударів.
Олександр Золотарьов головний лікар медичного центру
Первыми неблагоприятными симптомами, которые должны насторожить. Должно быть такое самочувствие как общая слабость, головная боль, тошнота, рвота – это уже плохой признак, значит, что надо вызывать бригаду скорой помощи или самостаятельно эвакуировать себя в стационар. Нарушение зрения тоже может быть симптом.
А ще симптом – закладання та дзвін у вухах. Чекати дедальшого погіршання не варто – треба одразу ж переміститися у тінь, якщо вітру немає – створити його штучно, аби охолодити тіло. Також можна використовувати воду – намочити одяг. Якщо людині не стає краще – треба звертатися до медиків. Але всього цього можна уникнути, якщо як слід спланувати відпочинок – обирати місця, де є тінь, вітер та вологість. Не виходити на сонце в самий пік його активності – з одинадцятої до четвертої години дня. Вдягати легкий бавовняний одяг та захищати голову капелюхом. Треба подбати і про правильну їжу.
Олександр Золотарьов головний лікар медичного центру
Желательно исключить из своего рациона во время воздействия высокой температуры пищу высококалорийную, с высоким содержанием жиров, пищу богатую прянностями, жаренную и жирную, поскольку все эти компоненты создают нагрузку на пищеварительный тракт и это может сказаться на ухудшении самочувствия.
А ще – забути про алкоголь, енергетики. Води пити більше, але не холодною, а кімнатної температури. Щоб трохи скинути перегрів – потрібно час від часу окунатися у воду. Але тут також свої нюанси. Адже вода зверху вже прогрілася, а знизу – холодні течії.
Ігор Дончак старший рятувальник
Судороги случаются тоже у нас регулярно, потому что погода жаркая, а вода прохладная. Чтобы не было беды на нашем водоеме достаточно соблюдать элементарные правила поведения на воде – далеко не заплывать, родителям деток без присмотра не отпускать, не употреблять алкоголь, не нырять. І ще. Потрібно не забувати дбати не лише про себе, а й про природу. Не залишати після себе непогашені багаття та сміття на пляжах і галявинках.