Вилучення старих гривневих купюр і запровадження “шагів”: Нацбанк оновлює грошову систему України
Нацбанк продовжує модернізувати грошову систему України. Зокрема, із метою оптимізації номінального ряду планується вилучити з обігу старі гривневі купюри та монети.
ПРЕССЛУЖБА НБУ
Йдеться про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску. Вони вже тривалий час вилучаються з обігу, їх не приймають під час готівкових розрахунків за товари та послуги.
Обмін старих купюр можливий до завершення воєнного стану і ще три місяці після нього. У Харкові замінити свої банкноти безкоштовно і без обмежень містяни зможуть, звернувшись до відділення НБУ, що знаходиться за адресою Театральна площа 1, або уповноважених банків, серед яких і Ощадбанк та ПриватБанк.
ПРЕССЛУЖБА НБУ
Це частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні, спрямованого на підвищення захисту і якості грошей та спрощення готівкових розрахунків.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Паралельно з цим, Нацбанк планує ввести в обіг монети під назвою “шаг”, які можуть замінити “копійки”. Зазначається, що перш 20 мільйонів “шагів” можуть випустити вже на початку 2025-го. Голова НБУ Андрій Пишний акцентує, що ідея перейменування монет не є новою. Справа в тому, що саме слово “копійка” походить від назви державної московської монети і фактично є символом московської окупації. А назва “шаг” уже використовувалась раніше на українських землях. Таким чином, в НБУ вважають, що відродження “шагів” поверне вітчизняним монетам власну ідентичність.
АНДРІЙ ПИШНИЙ ГОЛОВА НБУ
Копійка зараз лишається виключно “на болотах”, в Білорусі, Придністров’ї і у нас. Тож ми вирішили відродити назву української монети “шаг”, щоб відновити справедливість для української грошової системи та очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським.
У Нацбанку зазначають, що співвідношення між “копійкою” та “шагом” дорівнюватиме 1:1. Тобто, переоцінки монет не відбудеться. До того ж, через зміну назви не планується і спеціального вилучення “копійок” із грошового обігу.
ПРЕССЛУЖБА НБУ
Це дасть можливість уникнути додаткових витрат, пов’язаних з утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни. Поступове введення в обіг монет, номінованих у шагах, у межах планового випуску не вплине на інфляцію, оскільки не передбачається збільшення обсягів готівкових грошей в економіці.
ОСТАННІ НОВИНИ
- «Харківводоканал» нагадав про альтернативні джерела водопостачання у місті
- У Харкові військовий у бігах тікав від поліції з десятого поверху через балкон (відео)
- У Харківській області троє дорослих отруїлися чадним газом
- Сьогодні на Харківщині діє графік погодинних відключень світла
- Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на п’ятницю, 22 листопада