Взимку з теплом, світлом, водою – як у Харкові вирішують питання генерації електроенергії
Зовсім скоро розпочнеться опалювальний сезон, хоча наразі через дуже теплу погоду не хочеться думати про холоднечу і майбутні проблеми зі світлом та опаленням в домівках. Втім ситуація з енергопостачанням у Харкові, як і в Україні в цілому залишається складною.
На цьому в кожному інтерв’ю наголошує Харківський міський голова Ігор Терехов.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
І якщо не буде сталого більш-менш електропостачання і теплопостачання і водопостачання, п це все пов’язані речі, то – все. Тому головне зусилля на сьогодні нам потрібно прикладати щодо альтернативного забезпечення електро- і теплопостачання. Не так, як воно було, бо сьогодні в нас немає зовсім власної генерації. Сьогодні головна мета – перезимувати. Головна мета, щоб було електропостачання, водопостачання, тепло постачання, бо без цього не буде життя.
У Харкові сьогодні перебувають більше ніж мільйон мешканців, зауважує очільник міста. А ще лише за офіційною статистикою – більше 200 тисяч вимушених переселенців. Тож головний виклик – забезпечити харків’ян світлом, теплом, водою, підкреслив мер. Наразі місто посилено працює над підготовкою до опалювального періоду. А це зробити в сьогоднішніх умовах війни дуже складно.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні ми вимушені брати електропостачання з інших міст України, і це обумовило те, як ми готуємось до опалювального сезону.
Оптимальним рішенням для Харкова, говорить Ігор Терехов, є децентралізація систем енергопостачання, теплопостачання, водопостачання – процесс довготривалий, складний, дороговартісний, але ефективний і робота розпочалась ще навесні.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Перш за все це малопотужні когенераційні установки, газогенератори для того, щоб забезпечити вперше за все водопостачання, бо дуже велике плече доставки до Харкова води. І це нам потрібно зробити і ми робимо сьогодні.
Наразі в місті вже змонтовано більше 20 когенераційних установок, які забезпечать взимку котельні власною електроенергією. І робота в цьому напрямку триває.
Між тим, на жаль, російські війська не припиняють обстрілювати Харків та передмістя, щоразу завдаючи численних людських жертв та руйнуючи будинки і об’єкти інфраструктуру. Часто пошкоджень зазнають і ті будівлі , які вже відновили після руйнацій на початку війни. Тож питання: чи будуть вимикати світло взимку та на скільки годин і що буде із опаленням поки що є відкритим.
В “Укренерго” теж обережно зауважують, що ситуація із електроенергією залежатиме від багатьох чинників, основний із яких – чи будуть обстріли та наскільки масованими вони будуть.
А є ще і риторичне питання: що краще світло на вулицях і жорсткі графіки відключень, чи темрява на вулицях та світло в домівках без перебоїв.
Взимку 2024-2025 українці будуть вимушені знайти відповіді на багато питань. Єдине що вже зрозуміло зараз попереду в України непростий час.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Чи готові до надзвичайних подій «Пункти Незламності». Ситуація у Новобаварському районі
- Спортивні новини Харкова | 11.10.2024
- Гроші за програмою єВідновлення вже отримали харків’яни. Що варто знати?
- Жителі Харківщини отримали понад 2,2 млрд грн за програмою “єВідновлення”
- У неділю трамвай №3 тимчасово змінить маршрут руху