З Харківщини вивезли останню партію компонента ракетного палива – меланжу
Це військова частина неподалік райцентру селища міського типу Шевченкове. Тут ще з сімдесятих років минулого сторіччя зберігалися найбільші запаси ракетного палива в Україні, а також токсичний його компонент – меланж. Цієї отрутної речовинИ тут було понад п'ять тисяч тонн. Позбутися від неї Харківщина вирішила рік тому в рамках міжнародного меморандуму з утилізації запасів меланжу. За цей час з Шевченкове вивезли більше чотирьох тисяч тонн хімічної отрути.
Сьогодні звідси транспортують останню партію небезпечної речовинИ. Проконтролювати хід її відправки прибули губернатор Харківщини Михайло Добкін, представники Міноборони України та ОБСЄ.
Михайло Добкін голова Харківської обласної державної адміністрації
-Сегодня мы становимся свидетелями того, что благодаря программе ОБСЕ, благодаря нашим российским коллегам, Минобороны, местной власти мы сегодня будем свидетелями отправки с территории Харьковской области и Украины последних семиста с небольшим тонн этого опасного высокотоксичного вещества.
Олександр Коротаєв помічник Міністра оборони України
-Я хочу передать слова поздравления министра обороны, Михаил Маркович, вам, доложить вам ситуацию по меланжу, что в Харьковской области больше нет этого ядовитого химического вещества.
Юрій Толочний заступник командувача Сухопутних військ з логістики, генерал-майор
-На сьогоднішній день є склади в Міністерстві оборони, є склади Збройних сил, є склади Сухопутних військ. На сьогоднішній день це передостанній склад, який підпорядковується командуванню Сухопутних військ, з якого сьогодні уходить останній ешелон, і останній склад залишився – це Любашівка, з нею ми будемо працювати ще в цьому році, дуже близько і предметно.
І ось чотирнадцять цистерн з небезпечнОю отрутою вирушили до Нижегородської області Росії.
Ракетне паливо привезуть на підприємство, яке розташоване у Дзержинську. Там з меланжу зроблять азотну кислоту, яку потім можна буде використовувати для звичайних побутових потреб.
Щодо Шевченківської військової частини, після вивезення хімічної речовини тут розпочнуть очищення території та утилізують цистерни з-під меланжу.
Антон Мартинюк проектний менеджер ОБСЄ
-На сегодняшний день – это абсолютно безопасный процесс с точки зрения опасности для окружающей среды. Если все выполнено в соответствии с инструкциями, нет опасности не для окружающей среды, не для персонала, который в этом деле участвует.
У найближчому майбутньому військову частину в Шевченково розформують, а усіх її працівників переведуть до інших підрозділів Міноборони України. Землі складів передадуть на баланс місцевих органів влади.