Не платиш більше, ніж півроку аліменти – за кермо не сідаєш, за кордон не літаєш та на полювання не ходиш. При цьому неважливо – працюєш офіційно чи ні. Відповідні новації ухвалили парламентарі. Таким чином збираються боротися з тими, хто ухиляється від сплати коштів на дітей.
Тетяна Єгорова в.о. начальника ГУ юстиції в Харківській області
Это есть обязательное условие, чтобы наши папы сразу не теряли сознание, при принятии такого законопроекта – задолженность, если превышает шесть месяцев и более, тогда вступают в силу вот эти все предусмотренные в законе опции.
Водійські права заберуть у разі, якщо машину не використовують для заробітку. За кордон тепер той, хто виховує дитину зможе вивезти її без нотаріальної згоди другого батька. У разі, якщо друга сторона не сплачує аліменти більше, ніж півроку і є рішення суду. І ось тут, пояснюють юристи, можуть бути зловживання.
Олег Михайлов адвокат
Допустим, родители в разводе. У них великолепные отношения, псевдовеликолепные, хотя бы они не агрессивные. Спокойно отец платит эти деньги, никто никаких документов друг другу не передает. Это стыдно, это обидно, это вроде, как не по-человечески. Затем мгновенно, никто об этом не знает, адвокат или юрист подает иск в суд, иск этот молниеносно выигрывается. После этого на границе приезжает, допустим мама с ребенком, показывает решение суда, что от него вообще не нужно требовать никакое разрешение и пересекает границу.
З труднощами стикнуться ті, хто виїжджає за кордон на заробітки, укладає трудові договори, – говорить Олег Михайлов. У таких випадках, кажуть в управлінні юстиції, можна підписати мирову нотаріальну угоду між сторонами і проблема зникне. Зміни, наголошують в управлінні юстиції, вкрай потрібні. Цьогоріч з неплатників держвиконавці тільки по Харківській області стягнули більше шістдесяти мільйонів гривень. Це на користь двадцяти семи тисяч дітей, але справ ще чимало.
Тетяна Єгорова в.о. начальника ГУ юстиції в Харківській області
На сегодняшний день у нас находится 31 тысяча производств, это тоже не мало в наших исполнительных службах о взыскании алиментов. Поэтому, конечно, нам, как управлению юстиции, на местах будет достаточно проще и легче взыскивать эти задолженности с наших отцов-неплательщиков. Планируется создавать какие-то мобильные группы и отрабатывать каждый район. Потому что очень сложно, когда у неплательщика нет имущества, некоторые сознательно не регистрируют на себя имущество, некоторые не трудоустраиваются сознательно.
Також за те, що не платиш на дитину півроку та більше, притягуватимуть до виправних робіт, на термін від ста двадцяти до двохсот сорока годин. Обмеження поширюються лише на інвалідів першої та другої групи, вагітних, жінок старше п'ятдесяти п'яти, а чоловіків – шістдесяти років. У разі відмови від робіт – можуть арештувати на п'ятнадцять діб.