Заболеваемость туберкулёзом на Харьковщине уменьшилась в 2 раза
У Харківській області в одній з перших в Україні проведено оптимізацію мерЕжі закладів фтизіатричної служби з урахуванням всіх відповідних стандартів роботи закладів такого профілю. Головним, пояснюють владники, було не просто оновити існуюче, а створити відповідні умови щодо лікування та профілактики туберкульозу.
Галина Сіроштан заступник директора Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації
-І про це кажуть в МОЗ, що стільки скільки напрацювань як в Харківській області, немає в жодній в Україні. Фтизіатрична служба отримала найсучасніше обладнання для діагностики туберкульозу. Окрім цього харківською обладміністрацією були виділені колосальні кошти для закупівлі пересувних флюрографів. Якщо ми в минулі роки дігноз туберкульоз ставили протягом 60-70 днів з моменту виявлення, то сьогодні є всі умови, щоб туберкульоз виявити за 2 години. Наша Харківська область має майже дворічний запас протитуберкульозних лікарських засобів.
Окрім переоснащення служби, поступово відновлюють і заклади. В деяких вже закінчено ремонт, в деяких, ось як тут у відділені для хворих на мультирезистентну форму туберкульозу, а це така спецефічна форма, що є стійкою до найефективніших ліків, капітальний ремонт тільки розпочато. Адже пацієнти, зазначають медикми, перебували у неналежниих умовах, а курс лікування тут інколи триває близько півроку.
Сергій Смирнов завідувач мультирезистентного відділення обласного протитуберкульозного диспансера
-Двери фанерные, из двп, или как они называются, плитка, которая была в так называемых ванных комнатах, когда вернее санитарка начинала мыть эта плитка могла упасть, и такое было. Нет горячей воды. Как больной может помыться.
Таїсія Ковальова виконуюча обов’язки головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансера
-У нас каждый год в этом отделение были заболевания сотрудников, наших медработников. И ведь это тоже важный момент уберечь сотрудников от туберкулёза.
На ремонт відділення з обласного бюджету, за словами владників, виділено понад мільйон гривень. В планах залучити і позабюджетні кошти і замінити всі лІжка, провести гаряче водопостачання, встановити вентиляційну систему, збільшити площу палат, облаштувати окремі санвузли. А поки роботи тривають всіх хворих перевели до інших протитуберкульозних закладів.
Михайло Добкін голова Харківської облдержадміністрації
-Перед тем, как перейти к ремонту этого медицинского учреждения, которое занимается вопросами лечения очень сложной формы ткуберкулёза, мы провели капитальный ремонт туберкулёзного диспансера, который отремонтироавали от подвала до крыши, заменив всё.
Ольга – одна з тих, хто через ремонт відділення тепер в обласній тубуркульозній лікарні. Каже, лікуваня тут аналогічне і головне для неї, аби скоріше одужати.
Ольга хвора на туберкульоз
-Здесь и холодная и горячая вода. Я тут довольна. Вовремя дают таблетки, вовремя всё делается, вовремя обходы.
Завершити капремонт у відділені для лікування хворих з важкою формою теберкульозу, планують вже спочатку наступного року. Заступник губернатора Ігор Шурма впевнений, воно буде нічим не гірше ніж це. Де тепер – зразковий ремон та сучасне обладнання.
Ігор Шурма заступник голови Харківської облдержадміністрації
-Сьогодні умови перебування у цьому корпусі відповідають європейським стандартам. Ставити собі за ціль рейтингове місце – це не наша ціль. Нам основне, щоб люди, які потерпають у всьому світі, в Україні, в Харкові від туберкульозу мали гідні умови для лікування, а медичні працівники для роботи, це основне. Якщо ми працюємо для людей, то ми повинні дивитися в довгострокову перспективу.
І результати від такої постійної системної роботи владників вже є, констатує Ігор Шурма, Харківщина увійшла до трійки регіонів, де захворюваність на туберкульоз найменша, в той час як ще чотири роки томУ все булО навпаки. Тепер за статистикою кількість хворих зменшилася вдвічі.