Закон есть, но лишь на бумаге. Представители ВУЗов ждут когда же на деле заработает Закон о высшем образовании

13.11.2014 16:52   -
Автор:

Європейські підходи до навчання, надання автономії ВИШам та розширення повноважень студентської ради. Такі головні положення ввійшли до нового закону про вищу освіту. Однак чимало з цих нововведень прописані лише на папері, запевняють учасники всеукраїнської відеоконференції.

Євген Сокол проректор з науково-педагогічної роботи НТУ "ХПІ"

Ми чекаємо, щоб деякі положення, які важливі для вищих закладів, вони були розтлумачені, ми отримали відповідні рішення наших керуючих органів для того, щоб ВУЗи мали можливість рухатися вперед.

 Мова йде і про перелік нових спеціальностей, впровадження нових стандартів освіти, змін умов прийому до ВИШів. Зокрема, пільговиків.

Євген Сокол проректор з науково-педагогічної роботи НТУ ХПІ

До цього часу ми мали пільговий контингент, який включав в себе, перш за все: це діти-сироти, позбавлених батьківської опіки, шахтарів, загиблих військовослужбовців при виконанні своїх обов'язків. Але ці позиції загально прописані у законі про вищу освіти, тому потрібно мати конкретне рішення відповідно до того, як будуть вирішуватися ці питання з цим пільговим контингентом.

Не зрозуміло поки й те, як будуть підтверджуватися нові наукові звання, кажуть освітяни. Є питання і щодо автономії ВИШів. Бо поки це положення незрозуміле, бо міністерство продовжує контролювати вищі навчальні заклади. Про ці ті інші питання, що з'явилися після прийняття нового закону, у Міністерстві освіти знають, запевнили представники цього держоргану. І намагаються затвердити зміни до закону, аби нагальні проблеми вирішити. Однак …

Інна Совсун перший заступник Міністра освіти і науки України

Сьогодні у нас листопад, у вересні запустили процедуру погодження документів. Досі вони блукають по Міністерству, і процедура погодження триває вкрай довго.

Тож коли документи дійдуть до керівників Міносвіти, поки ніхто чіткої відповіді дати не може. Харківські ж освітяни запевняють, що у будь-якому разі продовжуватимуть стукати у Міністерські двері, аби цей процес пришвидшити.