«Зелена» генерація в Харкові. Які переваги має використання альтернативних джерел енергії
Останнім часом розвинуті країни все частіше переходять на «зелену» генерацію. Наприклад, для Європи вона стала одним із ключових способів боротьби з енергетичною кризою, допомогла набути незалежність від російських ресурсів. Експерти ж вважають, що використання відновлювальних джерел необхідно поступово запроваджувати й в Україні. До того ж, внаслідок ворожих обстрілів у нашій державі вже зруйновано близько 40% енергетичної інфраструктури. У свою чергу мер Ігор Терехов розповідає: після війни Харків має стати містом майбутнього, тож під час розробки генплану враховують подальше впровадження багатьох сучасних технологій – у тому числі й «зелених».
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми повинні зараз використовувати «зелені» технології. До речі, я теж мав перемовини зі США над новітніми технологіями, і не тільки «зеленими». Зараз не буду казати всього. Але щодо виробництва дешевої електроенергії для міста, загалом. Бо це – головне.
Економіст Олександр Попов погоджується: створення «зеленої» енергетики – важливий вклад у майбутнє Харкова. Водночас, необхідно розуміти, що найближчим часом повністю відмовитися від способів вироблення електроенергії, які використовуються зараз, – не вдасться. Усе має відбуватися поступово й комбіновано.
ОЛЕКСАНДР ПОПОВ ЕКОНОМІСТ
Є дуже переконливі, вигідні проєкти, які вже були реалізовані перед війною – це локалізація такого роду виробництва. Тобто, створення низки сонячних панелей, які при розташуванні на дахах можуть забезпечувати невеликі села, невеликі поселення. Це – автономізація споживання в межах центрів – торгівельних або офісних. Це – може бути якесь інше рішення, яке підвищує автономію споживання від зовнішніх, великих потужностей.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Крім того, перехід на «зелену» генерацію буде доволі дороговартісним. Тож, вкрай важливо, аби Харків був стабільним містом із високими темпами економічного розвитку. Так вдасться залучити міжнародних партнерів й інвесторів до впровадження та розвитку «зеленої» енергетики, пояснює Олександр Попов. До того ж, саме європейські фахівці зможуть поділитися власним успішним досвідом щодо використання відновлювальних джерел енергії.
ОЛЕКСАНДР ПОПОВ ЕКОНОМІСТ
Такі, як Німеччина. В якій частка альтернативної енергетики є дуже великою й вона в певній мірі сприяла тому, що Німечина пережила той критичний шлях минулого року, пов’язаний з відмови від споживання газу.
А от мер Ігор Терехов акцентує: розвиток альтернативної енергетики в Харкові ще й допоможе утримувати тарифи на різні комунальні послуги.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Це – буде, знаєте, нашим майбутнім. Нашим майбутнім на непідняття тарифів на міський електротранспорт. Нашим майбутнім на те, щоб нашим КП мали змогу не підіймати тарифи для міста Харкова.
Експерти акцентують: крім того, що на «зеленій» генерації вдасться економити до 2 мільярдів євро на рік, вона допоможе Україні ще й заробляти. Зокрема, на думку фахівців, експорт такої енергії до ЄС щорічно приноситиме нашій державі кілька мільярдів євро.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Поліцейські продовжують обов’язкову евакуацію мешканців Куп’янського району
- Радіаційний фон у Харківській області на 10 листопада 2024 року
- Завтра на вулиці Лосівській тимчасово обмежать рух транспорту
- Обстріли Харкова та області: оперативно від ХОВА на 10.11.2024
- Пожежі на Харківщині: оперативна інформація від ДСНС на 10 листопада