Протягом трьох місяців зростання економіки в Україні сповільнилося і зупинилися на позначці у 3,5%. Про це свідчать дані інфляційного звіту Національного банку. Відповідно документу, високі темпи зростання зберігаються у сільському господарстві, враховуючи високий урожай пізніх зернових і олійних культур. А от ситуація в промисловості погіршилася на тлі менш сприятливих зовнішніх умов для експортерів.
Національний банк України В III кварталі, за оцінками НБУ, зростання економіки сповільнилося через ослаблення окремих показників базових видів діяльності. Роль внутрішнього попиту, як споживчого, так і інвестиційного, в підтримці економічного зростання залишалася визначальною. Про це свідчили високі темпи зростання внутрішньої торгівлі, транспорту та будівництва.
А от на наступні два роки регулятор прогнозує економічні показники: 3,5% у 2020 році, та до 4% у 2021.
Національний банк України Черговий рекордний врожай зернових, стійкий внутрішній попит та зниження вартості енергоносіїв компенсують вплив уповільнення глобальної економіки і світової торгівлі та менш сприятливих цінових умов для українських експортерів.
Втім, урядовий прогноз більш оптимістичний. Мінекономрозвитку очікує приплив іноземних інвестицій, покращення бізнес-клімату та детінізацію ринку землі, що допоможе пришвидшити зріст економіки.
Сергій Ніколайчук заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України На наступний рік ми очікуємо деяке пришвидшення зростання, до 3,7%. І знову ж таки тут, порівняно з попередніми прогнозами і ми переглядаємо і мінекономіки переглядає свій прогноз у бік підвищення. І так само ми очікуємо, що у бік підвищення переглянуть свої прогнози і МВФ, і Національний банк.
Тим часом, президент Володимир Зеленський не згодний ані з прогнозами уряду, ані Нацбанку. Голова держави вважає, що успіх України неможливий без щорічного зростання економіки на 5-7%.
Володимир Зеленський президент України Я впевнений, що зараз ми стоїмо на порозі економічного прориву. Я впевнений, ми всі впевнені, ми дуже в це віримо, і все для цього робимо. Про це свідчать ключові показники. У другому кварталі ми показали 4,6% росту реалнього ВВП. Міжнародні організації суттєво покращили свої прогнози стосовно економічного зростання України в наступному році
Свої прогнози щодо економічної ситуації дав Міжнародний валютнимй фонд. Відповідно до оновленого макроекономічного прогнозу, у 2020 році очікується зростання валового внутрішнього продукту України на 3%.