Жара и ветер способствуют пожарам в лесах
Понад двадцять пожеж – за останні вихідні. Всі вони сталися на природі. І все – через необачність людей. Вони залишали після відпочинку не загашене вогнище, його іскри розносили пориви вітру, і спалахувала трава. Усі випадки пожеж вдалося ліквідувати швидко, розповіли у державній службі надзвичайних ситуацій. Та при спекотній та вітряній погоді, говорять фахівці, радіус загорання може збільшуватися. Тож рятувальники готуються до рейдів, аби донести людям про небезпеку.
Ігор Лупандін начальник відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Харківській області
У нас в планах проведение разъяснительной работы именно точечно, в тех населённых пунктах, которые примыкают, это будет и Харьков, и Харьковская область, примыкают к лесным массивам, или находятся внутри лесных массивов. Потому что это наиболее эпицентр опасности.
Під час таких рейдів рятувальники інформуватимуть, як треба себе вести під час виникнення пожежі на відкритих місцинах та у лісах. Головне у цьому, каже Ігор Лупандін, відразу повідомити про надзвичайну подію у пожежну частину.
Ігор Лупандін начальник відділу зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Харківській області
Если есть возможность, есть опыт и умение заниматься именно ликвидацией пожаров, тогда примитивным образом можно это сделать, если есть какие-нибудь приметивные подручные средства: это лопата, землёй, песком присыпать. Если огонь распространяется, то могут только специалисты его ликвидировать. Рисковать жизнью не надо здесь.
Та краща допомога рятувальникам – це дотримуватися правил пожежної безпеки при відпочинку на природі. Розпалювати вогнище лише у відведених місцях. Якщо багаття облаштовувати у лісі, то треба обирати для цього галявину поодаль від дерев. Місце розчистити від сухого листя та гілля, та зробити у землі поглиблення для вогнища. Не жаліти води під час тушіння залишків дров. Не залишати після себе сміття, яке може легко зайнятися.