Живой товар. Что такое торговля людьми и как с ней бороться?

29.11.2014 14:06   -
Автор:

Живий товар та особливий ринок. Цьогоріч, за офіційнимии данними, щонайменше двадцять один мільйон людей в Європі стали жертвами торгівлі людьми. Серед них і українці. Особливо зараз це актуально для нашої країни. Адже чимало людей бажають виїхати на нове місце проживання за будь-яких умов.

Вероніка Андрєєнкова менеджер освітніх програм міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда»

На сегодняшний день по данным за полгода 2014 с января по июль Международной организации миграции и общественных организаций за помощью обратились пострадавшие от торговли людьми 425 человек в Украине. Из 425 человек, которым оказала помощь МОМ и общественные организации, более 80% это непосредственно обратились по вопросу эксплуатации труда.

Хто ж частіше стає жертвою експлуатації? Якщо раніше переважали жінки та сексуальне рабство, то в останні два роки ситуація змінилася. На перше місце виходить трудова експлуатація. Серед постраждалих українців понад половину – це чоловіки, трохи більше сорока відсотки – жінки. Вік також різниться.

Вероніка Андрєєнкова менеджер освітніх програм міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда»

По данным Международной организации миграции и общественных организаций социальный портрет пострадавших от торговли людьми выглядит следующим образом – самый младший возраст – это три года, самый старший -76 лет. Для использования в сексуальной эксплуатации – это понижение порога возраста 13 – 18 лет и вы понимаете, что это дети.

Де ж використовують цих сучасних рабів? Сфери різні, як і географія – є тенденція експлуатації навіть у межах держави, але найбільше постраждалих працювало у країнах, що межують з Україною.

Марина Лось координатор проекту «OPEN for young women»

Наши украинцы пополняют ряды работников сельского хозяйства, работников на дому и скажем так отельная индустрия, и естественно тоже проституция, подвергаются различным формам насилия, их запугивают, они не знают закона, некоторые едут вообще без знания языка и естественно, когда люди не знают язык, им вообще сложно говорить о своих правах.

Без віз, документів та жодних гарантій. Люди їдуть закордон нелегально, живуть та працюють там на так званих пташиних правах. Проблемою є й те, що чимало людей йдуть на таку експлуатацію свідомо.

Марина Лось координатор проекту «OPEN for young women»

Наши люди работают в разных странах, эксплуатируются, но при этом, к сожалению, они не всегда считают себя трудовыми рабами. то есть они к этому как-то лояльно относятся, и не знают законы, не знают возможности, которые есть.

Тому не всі звертаються до правоохоронних органів, соціальних служб та на гарячі лінії. Досить часто в такі ситуації потрапляє молодь.

Вероніка Андрєєнкова менеджер освітніх програм міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда»

На сегодняшний день по статистике обратившихся на нашу национальную горячую линию по предотвращению торговли людьми с января по октябрь поступило 5 тысяч 702 звонка, и из них 80% звонков, которые касаются предотвращения домашнего насилия, и на втором месте у нас около 8% звонков, которые касаются предотвращения торговли людьми.

Окремою загрозою є й Інтернет, де можна знайти численні сумнівні пропозиції.

Олександр Головко перший проректор Харківського національного університету внутрішніх справ

Часто протиправний контент пов"язаний з торгівлею людьми, з дитячим сексуальним туризмом і такими іншими речами – він міститься в Інтернеті. Ми створили на громадських засадах центр моніторингу кіберпростору, де наші курсанти в вільний від навчання час моніторять Інтернет на предмет наявності протиправної інформації, чи то торгівля людьми, чи то наркотиками.

Робота з профілактики торгівлі людьми проводиться постійно. Ось так, в Харкові з двадцять четвертого по двадцять дев"яте листопада проходив інформаційний тиждень, присвячений протидії торгівлі людьми. Цей проект реалізується за підтримки Консульства Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку.

Детлеф Вольтер Генеральний консул консульства Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку

Цель немецкой поддержки можно назвать такими – разработка рекомендаций по профилактике, по улучшению защиты и поддержки жертв торговли людьми, эффективное уголовное преследование, оптимизации сотрудничества между государствами, международными государствами и привлечение неправительственных организаций.

Бути обачними, свідомим та пам"ятати – безкоштовний сир тільки в мишоловці. Все це може вберегти від потрапляння на гачок до сучасних работорговців.