"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Житлові програми для ВПО та харків’ян. Що будуть розробляти

YouTube video player

Кількість харків’ян, які з початку повномасштабного вторгнення армії рф втратили домівки через бойові дії, вже перевалює за 150 тисяч. Муніципалітет робить все можливе аби забезпечити житлом якомога більшу кількість людей. Хоча це і прерогатива держави, бо в міському бюджеті немає на це фінансування, але Харків все одно не залишає людей без допомоги. Під час спілкування з журналістами мер Ігор Терехов повідомив, що у місті знаходяться приблизно 500 тисяч вимушених переселенців, які переїхали з деокупованих районів Харківщини, а також з інших регіонів. В тому числі з Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Деякі з харків’ян  вже скористалися загальнонаціональними програмами, такі як «ЄВідновлення». Втім, попри те, що жителі міста беруть участь у держпрограмах муніципалітет планує створення додаткових спільних з урядом проєктів, аби забезпечити житлом ще сотні тисяч людей.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я розумію, що нам потрібно зробити, і ми обговорювали це з нашими міжнародними партнерами, що нам потрібно розробити програму. Програми які? Щоб люди мали змогу отримувати житло. Яким чином? Чи то будуть надаватися їм прямі кошти для людей. І вони будуть мати змогу купувати по ринковим цінам житло. І як на мій погляд – це така потужна програма. Але на це потрібні кошти.

На відновлення житлових будинків та розробку програм для тих, хто втратив свою домівку, каже Ігор Терехов, потрібні кошти не тільки з бюджету держави, а і залучення інвестицій від міжнародних партнерів. Адже збитки, які нанесли окупанти, величезні. Втім, місто не чекає перемоги та вже проводить перемовини із міжнародними партнерами.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми працюємо ще над однією програмою, я дуже серйозно її розглядав і сьогодні ми працюємо з представниками ООН щодо так званого муніципального житла. Але нам потрібні певні кроки і певні документи. Це потребує дуже ретельної проробки, покрокової. Є досвід Німеччини у цьому плані і нам обіцяють допомогти – ми вже працюємо над цим.

На додаток, повідомив Ігор Терехов, уряд Німеччини виділив 1 млн євро на розробку Генерального плану розвитку міста Харкова, який зараз опрацьовується у співпраці з британським архітектором Норманом Фостером. Частина коштів вже відійшла на рахунок фундації Лорда. Мер Харкова наголошує, у генплані закладаються різні проєкти, що спрямовані на створення міста майбутнього. І вже зараз є розуміння та прогнози стосовно життя після перемоги.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Так, звісно, потрібно перезапустити іпотеку і все інше. Але є одне – це страхування військових ризиків на сьогодні. Так, звісно, після того, як ми здобудемо перемогу, після того як настане мир зовсім все по іншому буде. Тоді банки будуть кредитувати зовсім по іншому. І відсотки по кредитам будуть зовсім інші, і перезапустимо систему економічної моделі міста Харкова. Ми повинні до цього бути готові.

Водночас у Харкові продовжують допомагати тим, хто цього потребує. Так у місті працює програма для харків’ян «Доступне житло», якою в цьому році скористалися вже 57 сімей. А також працює програма для ВПО – «Прихисток». Кошти виділяються з міського бюджету.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У нас існують програми для харків’ян, для людей, які працюють у нас і у освітньому процесі, і для лікарів, і у тому числі вимушені переселенці – це теж програма, яка сьогодні працює. Крім цього, ви пам’ятаєте, що учасники бойових дій теж мають змогу на це. Програма «Прихисток» є сьогодні. Станом на серпень було розміщено 4 000 ВПО. Так, дуже мало, але сьогодні ця програма працює.

У пріоритеті, каже Ігор Терехов, працювати над програмою «Муніципальне житло». Але для цього потрібна законодавча ініціатива з боку уряду та фінансові ресурси.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми сьогодні це будемо розробляти. І наскільки є законодавчі нормативні документи, які є сьогодні в Україні – вони потребують певних уточнень для того. щоб це зробити. Але я вважаю, що це буде програма, яка дасть можливість отримувати житло і ВПО, і харків’янам на більш вигідних умовах.

ОСТАННІ НОВИНИ