«Живого місця немає». Росіяни знову вдарили по трамвайному депо, що рашисти вже перетворили на цвинтар

20.12.2023 18:59   -

Це територія одного з комунальних підприємств Харкова. Саме сюди минулої ночі влучили дві російські ракети. На місці «прильотів» глибочезні вирви.  Але це підприємство з початку повномасштабного вторгнення вже не раз і не десять перебувало під ворожим обстрілом.

ВЛАДИСЛАВ ПРИЙМАК ДИРЕКТОР КП «САЛТІВСЬКЕ ТРАМВАЙНЕ ДЕПО»
Скільки прильотів? Я особисто збився уже на шостому десятку по території підприємства. Тобто це вже була середина березня минулого року і вже на той час було от стільки їх. Після цього я вже не рахував. Наслідки останніх двох ви бачите. У нас пошкоджена і до того вже вибула з експлуатації техніка. Вона отримала незначні ушкодження, але все ж таки вони незначні є. Люди не постраждали. Вночі у нас нікого немає. Ця територія закрита. На ній не ведеться господарська діяльність. Ще з лютого минулого року. Тут відсутні водозабезпечення, водовідведення. Електропостачання. Тут нічого немає. І цю територію ми зараз використовуємо як майданчик для накопичення техніки, яка вже  вибуває з експлуатації.

ВЛАДИСЛАВ ПРИЙМАК ДИРЕКТОР КП «САЛТІВСЬКЕ ТРАМВАЙНЕ ДЕПО»
Сьогодні, як я чув, то це С-300. До цього тут було все. І міномети, і артилерія, і ФАБи, і ракети. Спочатку я думав, що там дірочка в покрівлі, ну не страшно, відновимо. А коли вже прилетіло так, що вивалилася половина цеху, то я вже зрозумів, що відновити це вже просто там якимось незначними зусиллями – вже неможливо.

Зараз територія Салтівського трамвайного депо швидше схожа на цвинтар. Крайній раз підприємство було обстріляне влітку минулого року. Тепер знову. Відновлювати потрібно абсолютно все.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВЛАДИСЛАВ ПРИЙМАК ДИРЕКТОР КП «САЛТІВСЬКЕ ТРАМВАЙНЕ ДЕПО»
Цю територію треба відновлювати з того, що ми бачимо, вже з нуля. Цех – там теж живого місця немає, його теж треба відбудовувати. По техніці пошкодженій. У нас 30 трамваїв були знищені повністю, більше сотні отримали ушкодження різного ступеню. Частина з них вже відремонтовані та курсують на маршрутах міста. Щодо автобусів, вони у нас також там, – близько 30 були там пошкоджені. 3 знищені, але вже більша частина з них працює на маршрутах.

Це все те, що комунальникам вдалось врятувати. Операція з евакуації відносно вцілілої та понівеченої техніки розпочалась в травні 2022-го. Директор підприємства каже, вивезли все, що могло їхати. Щось реанімували, а щось просто стало донором для ремонту. Коли саме Салтівське трамвайне депо буде відновлене, чи хоча б коли розпочнуться роботи, поки невідомо нікому. Все впирається у фінансування. Хоча проект вже є.

ВЛАДИСЛАВ ПРИЙМАК ДИРЕКТОР КП «САЛТІВСЬКЕ ТРАМВАЙНЕ ДЕПО»
Є великий інфраструктурний проект під назвою «Відновлення трамвайного руху в місті Харкові. І одна з частин цього інфраструктурного проекту це відновлення саме Салтівського трамвайного депо. Яка окремим розділом там обліковується та обчислюється.

Робота з міжнародними фінустановами вже тривалий час ведеться.

ОСТАННІ НОВИНИ