"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Значительная часть харьковских призывников оказываются негодными по состоянию здоровья, а в расположениях Нацгвардии стало больше наркоманов

Першого жовтня в Україні стартував призов на строкову службу в армії,  і вже за десять днів він має завершитись. За півтора місяці, доповідають в Облвіськкоматі, план по Харківській області виконаний на половину.

Андрій Семенович заступник голови Харківського облвіськкомату з роботи із особовим складом

Виведений план, шістсот сорок вісім чоловік. На даний етап ми виконали план наполовину, триста тридцять три чоловіка станом на вчорашній день  були відправлені. Ми відправляємо в основному до Національної гвардії, Державної служби транспорту і Збройних сил.

Василь Пилипенко заступник начальника  східного територіального об’єднання Національної гвардії України з роботи із особовим складом.

Есть единичные случаи, когда срочники попадают в зону АТО. Но это согласие родителей, его. И по своим моральным качествам  он может нести службу на линии соприкосновения.

В Облвійськкоматі зазначають, із призовом не все йде гладко. Зокрема, багато таких, хто не може служити через поганий стан здоров’я. Із майже п’яти тисяч, каже заступник облвійськкомісара, ледь-ледь вдається відібрати шістсот. При цьому, зазначає, є великий відсоток тих, для кого нерідко уявні хвороби стають способом ухилитися від строкової служби, адже найбільшою проблемою під час проведення призову залишається те, що хлопці просто не хочуть служити.

Андрій Семенович заступник голови Харківського облвіськкомату з роботи із особовим складом

Звичайно, мотивацію треба підняти, питання з мотивацією.

Та наявність такої проблеми, зазначають військові, не стає приводом для незаконних мір впливу. Так званий "вуличний призов", запевняють, наразі не проводиться.

Також в Національній гвардії, де проходять службу ті, хто таки пішов до армії, зазначають, з'явились нові складнощі зі строковиками.

Василь Пилипенко заступник начальника  східного територіального об’єднання Національної гвардії України з роботи із особовим складом.

Законодательная база изменилась. Раньше призывали с 18 до 25, а сейчас с 20 до 27. Более возмужавшие приходят, окрепшие. Но и с другой стороны, есть и отрицательная сторона, будем говорить так. Это то, что два года болтается человек, если кто-то обучался человек, это хорошо. А так два года, непонятно где он сперва успел попробовать и наркоту и алкоголь. То есть, проблемы есть на этой почве.

Тож, працювати, кажуть в облвійськкоматі, треба не тільки над кількістю призовників, а і над їх, так би мовити, якістю.