«Знаходимо міни і нерозірвані боєприпаси». Мінна небезпека у Харкові зберігається

27.04.2023 22:02   -

Це урок цивільного захисту для керівників всіх освітніх закладів Салтівського району. Ключова тема – мінна безпека. Фахівці детально, з прикладами, розповідають і показують, з чим може стикнутися людина через війну, що повномасштабно веде росія проти України. Фахівці наголошують, Харків та Харківщина в переліку з найбільш засмічених регіонів країни через міни.

ЄВГЕН ВІННІЧЕНКО НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ВЗНС ПО САЛТІВСЬКОМУ РАЙОНУ  ХМТГ ХРУ ГУ ДСНС УКРАЇНИ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Саме гостра фаза бойових дій на Північній Салтівці, в тому числі, Салтівському районі минула, але велика небезпека, на жаль, залишилась. Вона залишилась і в зруйнованих будівлях приватного домоволодіння, багатоквартирних домах, а також на так званих пустирях, лісових насадженнях, узбіччях доріг, полях. І на жаль досить багато випадків, коли вони мають прихований вигляд. Кожен день задіюється особовий склад по розмінуванню будівель та територій. Знаходимо і міни, і  нерозірвані боєприпаси, і касети, які не розірвались. Тобто ,- ті предмети, якими мінували дистанційно території.

Що робити, як поводитися у випадку виявлення підозрілого предмету. Куди варто не ступати, та як і чим надавати першу домедичну допомогу у випадку уламкових поранень – якраз на таких уроках цивільного захисту і розповідають педагогам лектори. Оскільки зі всім тим, що принесла з собою повномасштабна війна, доведеться всім жителям Харкова жити ще не один десяток років.

ОЛЕНА КРИКЛИВА ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №23
Ми освітяни відповідаємо, в першу чергу, за безпеку і здоров’я учасників освітнього процесу, здобувачів освіти. І тому ми, в першу чергу, маємо отримати ці знання, щоб передати ці знання і практичні навички нашим учням. Щоб у разі будь-якої небезпеки і ми знали, і діти знали як рятувати своє життя, як захистити себе. І тому такі заходи і такі практичні заняття вони дуже важливі у наш час. Оскільки до цього, дійсно, ми мали ці знання, відпрацьовували з учнями це, але що дійсно це буде в нагоді і що ми будемо це використовувати… Тому дійсно це дуже важливо.

ІННА ЛЕБЕДЄВА ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОЇ ЗОШ №138
Такі уроки безпеки ми проводили систематично. Але з початком саме воєнних дій,  я, як керівник, розумію, що деяких моментів я, як доросла людина, не знала і нам звичайно треба коригувати свою діяльність і навчатися самим і навчати цьому дітей, які ми, сподіваємося, прийдуть до закладів освіти. І це нові знання, які ми повинні опановувати для того, щоб світ був безпечним і діти мали навички безпечної поведінки.

Тому позиція міста така, щоб кожен як педагог, так і вихованець школи чи дитсадка, знав ці правила цивільного захисту як свої п’ять пальців. Більше того, вважають у профільному департаменті, навіть після Перемоги, питання безпеки має бути пріоритетним. Оскільки Харків з окупантом розділяє відстань трохи більше ніж 30 кілометрів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Небезпека нас не покине ніколи, бо ми маємо агресивного, підступного і жорстокого сусіда. І зараз, коли навчання в школах ще онлайн, ми вже дуже активно готуємось до того, що ось-ось буде Перемога, ось-ось до нас повернуться діти і ми повинні навчити їх зберегти своє життя. Це найважливіше чергове завдання. Ми зараз знаходимось в укритті. Це укриття має понад 500 квадратних метрів. Тобто школа може повністю навчатися тут, але, на жаль не всі навчальні заклади мають укриття. Є школи, в яких взагалі укриттів немає. Тому ми зараз думаємо над тим, як буде зорганізований офлайн процес перш за все з безпекових позицій.

Задля того, щоб бути готовими до навчання офлайн в умовах прифронтового Харкова, згідно інформації департаменту освіти, протягом минулого 2022 року у мегаполісі відремонтували понад 50 укриттів. Це суто у вцілілих школах.  Паралельно розпочалась така ж робота і в дитячих садках.

Щодо Салтівського району, то, зауважили у райадміністрації, робота такого плану ведеться і в житлових будинках. Оскільки реалії такі, що укриття мають бути завжди готовими для прийому людей.

ОЛЕКСІЙ ТОПЧІЙ ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ САЛТІВСЬКОГО РАЙОНУ
Міська влада дуже багато уваги приділяє на теперішній час поверненню мешканців у свої домівки , особливо в ті районі, що постраждали від військової агресії. Розробляється план заходів, ми дуже багато зробили укриттів. Ми дуже багато в районі підготували підвалів, в яких мешканці, у разі повітряної тривоги, можуть спуститися, отримати необхідну допомогу. В районі працюють. У районі працюють пункти видачі харчування, працюють пункти незламності. Тобто працює вся міська програма Ігоря Олександровича, направлена на безпечне перебування людей у рідному місті. І ми, як район, що найбільше постраждав, робимо багато. На теперішній час в Салтівському районі підготовлено, як тимчасові укриття, – більш 600 підвалів у домах. Вони розчищені і підготовлені для того, щоб мешканці цієї багатоповерхівки могли спуститися у  більш безпечне, але є і укриття, яке можна використовувати для навчання дітей, або длітельного перебування там мешканців.

ОСТАННІ НОВИНИ