Зошити, ручки, олівці, щоденники, прописи – що сьогодні купують школярі для навчання (відео)
Через війну школярі Харкова вимушені вчитись онлайн. Тож звичні збори до першого вересня зараз проходять по іншому. Магазини та шкільні ринки пустують. Покупці беруть лише найнеобхідніше. Які шкільні товари користуються попитом, А що зовсім не купують, розповімо в сюжеті.
Харків’янка Вікторія збирає сина Макарчика до першого класу. На форму, взуття, рюкзаки, каже, навіть не дивилися, бо навчатимуться онлайн.
З канцтоварів придбали лише найнеобхідніше.
ВІКТОРІЯ МАТУСЯ ПЕРШОКЛАСНИКА
Тетрадки, ручки, олівці, краски, пластилін, таке, все по мелочі. Тяжко воно кожного року, тяжко-тяжко, А зарплата на одному місці і все. А приходиться купляти. Мабуть менше тратиш на одяг, тому що дитина вдома находиться. Все потрібно, але ти цього не купляєшь, тому що ти не йдешь в школу. Хотя вже хочеться в школу, щоб діти ходили.
А от пані Ніна обирає аксесуари та канцелярію для онучки – школярки, яка зараз вимушено знаходиться у Німеччині. Каже, дівчинка жаліється, що там таких гарних зошитів та ручок немає.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
НІНА БАБУСЯ ШКОЛЯРКИ
Признаюсь чесно, я с Салтовки, свою внучку дочку вывезла в Германию. Я тоже была там, вернулась к мужу. И внучка очень скучает за украинской школой, она онлайн учебу не бросает и очень просит из Харькова и портфель передать и вот, видите, пришла, и пенал ей купить, потому что она скучает за всеми нашими школьными принадлежностями. Накупила ей уже ручек туда – наших.
Підприємець Людмила торгує канцтоварами на харківському ринку вже понад 25 років. Каже, за останні два роки ціни значно зросли, а попит суттєво знизився. Якщо до війни величезні черги покупців обслуговували по три – чотири продавці на одній точці, то сьогодні продавчиня справляється одна, бо приходять одиниці. У продажу товари лише українських виробників. Все якісне, яскраве. Різний і ціновий діапазон. Хоча мінімальний набір для учня можна зібрати, маючи навіть дуже скромний бюджет.
ЛЮДМИЛА ПРОДАВЕЦЬ КАНЦТОВАРІВ
Зошити стартують от шести грн. И до 40, 60 грн. Загальний зошит в зависимости от качества. Ручка, карандаш – от 3 грн и выше. Линеечка – 10-15 грн, ластики – от 10 грн. Карандаши – от 3 грн. Можно собрать.
Гарно купують і різні прописи, каже Людмила. І для першачків, і для дошколят – і з українського правопису, і з арифметики. А от такі товари, як щоденники, пенали, різноманітні аксесуари, портфелі зовсім не користуються попитом. Та й загалом, беруть мало, лише найнеобхідніше .
ЛЮДМИЛА ПРОДАВЕЦЬ КАНЦТОВАРІВ
Товары, которые покупаются – это тетрадь, ручка, карандаш, линейка и ластик . Все. Портфели никому не потрібні. Портфели, конечно, у нас все стоят. Но что сделаешь?! Мы пойдем! Завтра Перемога и мы пойдем в школу и у нас все будет! Все буде добре!
ОСТАННІ НОВИНИ