Зрізати, щоб врятувати: як харківські комунальники омолоджують дерева 

07.03.2025 19:26   -

Зрізані гілки падають додолу, однак тут усе під контролем . Із самого ранку в цьому приватному секторі, кипить робота – комунальникик КП «Благоустрій» м. Харкова» працюють за заявками містян. За планом сьогодні омолоджувальна та санітарна обрізка дерев. 

ВОЛОДИМИР ХАРКІВСЬКИЙ ІНЖЕНЕР З КОНТРОЛЮ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ КП “БЛАГОУСТРІЙ” М. ХАРКОВА” 
Ми працюємо у приватному секторі. Будь-який громадянин телефонує на «15-62», дає заявку, ми виїжджаємо на цю заявку, обстежуємо дерево, дивимося, в якому воно стані, чи підлягає зрізанню, чи може його омолодити, чи може санітарну обрізку зробити. Заявок йде дуже багато, у січні поменше було, на початку лютого теж поменше, зараз потеплішало, тому більше людей стали подавати заявки, десь, напевно 30-40 заявок на місяць.

На плечах цих комунальників – обслуговування всіх 9-ти районів Харкова, тому роботи завжди вистачає. Однак протягом поточного періоду робітники зосереджуються саме на санітарній та омолоджувальній обрізці, адже зараз найкращий момент для її проведення. 

ВОЛОДИМИР ХАРКІВСЬКИЙ ІНЖЕНЕР З КОНТРОЛЮ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ КП “БЛАГОУСТРІЙ” М. ХАРКОВА” 
Омолоджувальна обрізка проводиться в час, коли дерево ще не набралося соку. На це виділяється 2-2,5, ну 3 місяця. Все залежить від погоди. Поки ще бруньки не пішли, сік не набрали, треба обрізати, щоб воно трішки перехворіло і потім уже підуть листочки і квіточки.

Часто кронування дерев є необхідністю не лише для забезпечення комфорту містян, а й задля збереження самих рослин. Так, санітарна обрізка, кажуть фахівці, рятує від сухих, хворих і пошкоджених гілок, узбезпечує мешканців та розчищає простір для транспорту. А омолоджувальна стимулює ріст нових пагонів і робить дерева пишнішими. Ба більше, іноді це справжня боротьба за виживання. Наприклад, ця береза вже уражена паразитами – чорні плями всередині зрізів сигналізують про хворобу. Але своєчасна обрізка її врятує: на місці ліквідованих уражених гілок виростуть молоді та здорові, і дерево отримає шанс на роки життя. 

ВОЛОДИМИР ХАРКІВСЬКИЙ ІНЖЕНЕР З КОНТРОЛЮ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ КП “БЛАГОУСТРІЙ” М. ХАРКОВА” 
Акація – тут у нас санітарна обрізка, ми прибираємо сухе гілля з дерева, хворе гілля, де чека гілка зависла. Тому на акацію – ну година. А ось береза, яка позаду нас, тут уже, напевно, піде, до двох, а то і більше. Бо береза велика, плюс дроти. В середньому, 2-2,5 години на дерево.

Загалом із початку поточного року комунальники обрізали 44 дерева та знесли 45 аварійних.  До того ж, окрім догляду за рослинами, працівники “Благоустрою” дбають і про збереження чистоти в місті. Так, лише за останні дні вони ліквідували 135 стихійних звалищ, привели до ладу понад 100 вулиць і прибрали 300 квадратних метрів порослі. Але попри величезний обсяг роботи, головною проблемою на підприємстві залишається нестача кадрів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВОЛОДИМИР ХАРКІВСЬКИЙ ІНЖЕНЕР З КОНТРОЛЮ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ КП “БЛАГОУСТРІЙ” М. ХАРКОВА”
Труднощі, вони завжди бувають. І погодні умови, раз, і лінії електропередач, два, ну а більші труднощі, це наш колектив, бригада. Ми не можемо повністю укомплектувати бригаду.

Та попри все, підприємство не зупиняє свою роботу навіть у найскладніших умовах. Адже, хоч Харків і прифронтовий, у ньому все одно наступила весна, а значить місто має залишатися зеленим та чистим.

ВОЛОДИМИР ХАРКІВСЬКИЙ ІНЖЕНЕР З КОНТРОЛЮ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ КП “БЛАГОУСТРІЙ” М. ХАРКОВА”
У першу чергу війна це війна, але ми стараємося сильно на це не звертати уваги. Виїжджаємо, робимо. Де «прильоти» виїжджаємо туди. Нам вибирати не доводиться, робимо та і все.

ОСТАННІ НОВИНИ