Зростання пенсій, виплати мешканцям деокупованих територій і біженцям. Роз’яснення від Пенсійного фонду

28.10.2022 16:24   -

З 1 грудня 2022, у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму, в Україні підвищать розмір пенсій. Мінімальна – складатиме близько 2090 гривень. Деякі нововведення стосуватимуться і виплат субсидій.

ГАЛИНА БАЄВА ПЕРША ЗАСТУПНИЦЯ НАЧАЛЬНИКА ГУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Органи соціального захисту будуть припиняти нарахування і виплату. Це буде робити Пенсійний фонд. Для самих людей нічого не буде змінюватися. Вони можуть надавати документи поштою, звертатися до ОТГ. Що стосується міста Харкова, то органи соцзахисту залишають з собою функцію прийому документів для надання житлових субсидій. Людина може звертатися через застосунок «Дія», через портал Міністерства соцзахисту, а також – через електронні сервіси Пенсійного фонду. Це вже із 1 грудня.

Оформити субсидії або пенсії можна навіть онлайн за кордоном, але тільки за наявності електронного підпису. Крім того, пенсіонери, що виїхали з України та мають банківський рахунок – також отримують виплати. В іншому випадку – доведеться оформлювати документи особисто, у відповідних установах.

ГАЛИНА БАЄВА ПЕРША ЗАСТУПНИЦЯ НАЧАЛЬНИКА ГУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Тобто, якщо людина отримує електронний ключ, то вона вже проходить ідентифікацію. Ну, хто живе недалеко від кордону – може приїхати до Львівської, Закарпатської, Чернівецької, щоб не їхати в Харків.

Крім того, наразі триває відновлення виплат пенсій на звільнених територіях. Якщо мешканці не отримували їх більше 6 місяців – виплати автоматично призупиняли. Але весь цей час гроші все ж нараховували, акцентує Галина Баєва.

ГАЛИНА БАЄВА ПЕРША ЗАСТУПНИЦЯ НАЧАЛЬНИКА ГУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
«Укрпошта» надавала відомості, куди вона не може доставляти пенсію. Пенсійний фонд перераховував на поточні рахунки «Ощадбанку». Потрібно звернутися до «Ощадбанку» для отримання цих коштів. Якщо ж «Укрпошта» повідомляє нам, що вона вже відновлює роботу на деокупованих територіях – ми відновлюємо виплати пенсій на поштовому відділенні. Ну, багато пенсіонерів просто не чекаючи цього, звертаються до нас і ми відновлюємо видачу пенсії.

Сервісні центри вже повністю повернулися в Балаклію, Ізюм, Шевченкове, Барвінкове, Борову, а також Дергачі, що постійно були під ворожими обстрілами. А загалом на Харківщині є понад 700 тисяч отримувачів пенсій. І всім, запевняє Галина Баєва, вчасно нараховували всі виплати. Людям, які не отримували їх певний час, – нададуть одразу всю суму. Ніколь Костенко, Ігор Луханін, Олексій Старенков, Андрій Пакулов. Харьковские Известия.