Дружину гауляйтера смт Шевченкове на Харківщині осудили за колабораціонізм

19.04.2023 11:36   -
Дружину гауляйтера смт Шевченкове на Харківщині осудили на 9 років

За матеріалами СБУ на 9 років засуджено колаборантку з смт. Шевченкове, яка добровільно приєдналась до окупаційної влади. Про це повідомляють Харьковские известия.

49-річна місцева мешканка смт. Шевченкове добровільно погодилась обійняти посаду у так званій «Тимчасовій цивільній адміністрації» Куп’янського району Харківської області.

Встановлено, що з червня 2022 року вона виконувала організаційно-розпорядчі функції, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, на посаді «помічника начальника управління Шевченківського територіального управління».

На цій посаді жінка координувала роботу між структурними підрозділами окупаційної адміністрації, обробляла інформацію та заяви від місцевих мешканців щодо вирішення питань організаційного, економічного та гуманітарного характеру, а також узгоджувала з представниками зс рф пересування громадян окупованими територіями Куп’янського району Харківської області.

Після звільнення селища у вересні 2022 року співробітники СБУ встановили місцезнаходження колаборантки та затримали її.

Наразі вироком суду зловмисницю визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України та засуджено до 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органах України строком на 14 років з конфіскацією усього належного їй на праві власності майна на користь держави.

Засуджена Віта Стрижко – це дружина Андрія Стрижка, гауляйтера Шевченкового Куп‘янського району під час окупації. Також очікує вирок під вартою за колабораціонізм і їх син – Михайло Стрижко. Деталі справи – в матеріалі на сайті ХАЦ.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.