Ігор Терехов: головне – не втратити людей

28.06.2026 12:15   -
Iгор Терехов: відновлення - це гідне життя кожного українця

Масштаб відновлення України сьогодні вимірюється сотнями мільярдів доларів. Це зруйнована промисловість і енергетика, розбита інфраструктура, пошкоджені будинки, понівечені пам’ятки історії та архітектури. Але головне – не втратити людей, заявив Харківський міський голова Ігор Терехов. Повідомляє Інфосіті.

За оцінками, на найближчі десять років потрібно майже 588 мільярдів доларів інвестицій.

Я переконаний: ми все це відбудуємо або створимо заново. Але головне – не втратити людей. Бо найбільше від війни постраждали саме вони. Українські родини, які несуть на собі основний тягар випробувань. Втрати, руйнування, бідність, зневіра і розчарування стали реальністю для мільйонів українців.

Тому, коли ми говоримо про відновлення, мова має йти не лише про слайди зі зростанням ВВП, інвестиційні проєкти чи макроекономічні показники. Відновлення – це добробут і гідне життя кожного українця. Саме за цим люди оцінюватимуть успіх відбудови.

На форумі у Ґданську канцлер Німеччини Фрідріх Мерц дуже точно сказав: підтримуючи Україну, Європа захищає не лише безпеку, а й свободу на всьому континенті.

І це важливий сигнал не лише для наших партнерів, а й для нас самих. Сильна Україна можлива тільки в сильному європейському середовищі. А сильне середовище будується на добросусідстві, довірі, спільних ринках, інвестиціях, торгівлі, транспорті, енергетиці та безпеці.

Добросусідські відносини підживлюють економіки сусідніх країн. Вони створюють робочі місця, відкривають ринки, дають людям перспективу.

А постійний пошук скелетів у шафах, взаємні образи й політика минулого лише гальмують розвиток добробуту. Історію треба пам’ятати. Але майбутнє треба будувати.

Ми не відновимо державу, якщо втратимо людей. За кожного українця потрібно боротися – це моя принципова позиція. Плани відбудови мають бути написані так, щоб людина бачила там себе: свою роботу, свою зарплату, своє житло, школу для своїх дітей, лікарню для своїх батьків, гідну старість.

Суспільство має знати, як саме відбудова змінить життя людей. Скільки робочих місць створять інвестиції. Якими будуть зарплати. Скільки буде відновлено лікарень, дитсадків і шкіл. Скільки житла збудують для ВПО і тих, хто повернеться додому.

План відбудови – це не просто цифри для звітів. Це орієнтири, в яких людина має побачити своє майбутнє, – наголосив мер.