Людина великої душі і серця. У Харкові згадують Леоніда Чернецького

28.09.2023 14:20   -
Людина великої душі. У Харкові згадують Леоніда Чернецького

Сьогодні, 28 вересня, Леоніду Дмитровичу Чернецькому – ветерану органів внутрішніх справ, керівнику вищої ланки й людині великої душі і серця – виповнилося б 80 років. Про це повідомляє Інфосіті.

Леонід Дмитрович Чернецький зробив себе сам. Він пройшов навчання у школі, технікумі, армії, але вже під час навчання в Харківському автодорожньому інституті він помітно відрізнявся від своїх однокурсників впертістю й завзятістю. Іспити завжди складав блискуче, ґрунтовно готувався до них і взагалі, вчився з величезним натхненням.

Леонід пропрацював у правоохоронних органах майже 40 років.

У 1973 р. він очолив відділення ДАІ Дзержинського РВВС м. Харкова, а згодом став командиром батальйону дорожньо-патрульної служби. Коли в 1985 р. постало питання кому очолити обласне ДАІ, щодо кандидатури Леоніда Дмитровича, жодних сумнівів не було.

Коли сталася Чорнобильська катастрофа Леонід Дмитрович одним із перших разом зі своїми підлеглими поїхав рятувати людей. За самовіддану працю в Чорнобильській зоні Л.Д. Чернецького відзначено нагрудним знаком «За відмінну службу в МВС».

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

У спілкуванні з людьми Леоніда Дмитровича завжди вирізняли душевна теплота, доброзичливість, простота у спілкуванні, рідкісна порядність, вміння співчувати, справедливість і неабияке почуття гумору. Як керівнику, йому необхідно було приймати й доволі складні рішення, але вони завжди були обґрунтованими й зрозумілими. Образ на нього не мали навіть ті, кого доводилися суворо покарати. А що стосується допомоги, то, попри величезну зайнятість, він завжди знаходив час вислухати і, найголовніше – підтримати. Люди ставилися до Леоніда Дмитровича з повагою і шаною.

Вісім років він обіймав посаду керівника обласної Державтоінспекції. Леоніда Дмитровича згадують як одного з кращих очільників регіональних підрозділів Державної автоінспекції України за всю її багаторічну історію. Можна впевнено говорити, що Чернецький для багатьох став Вчителем, створив свою школу наставництва, яку сотні людей згадують із вдячністю. Не менше десяти офіцерів, що пройшли цю школу, стали генералами.

У 1993 р. Л. Д. Чернецького було призначено заступником начальника Управління МВС України в Харківській області, він очолив міліцію громадської безпеки. Перед ним відкривалися нові перспективи, але наслідки Чорнобиля все частіше нагадували про себе. У 1999 р. хвороба остаточно взяла гору й змусила піти у відставку. Однак, гаяти час – це не для Чернецького. Леонід Дмитрович очолив Обласний фонд безпеки дорожнього руху. До останнього дня життя він залишався працювати на цій посаді.

У січні 2012 р. на фасаді адміністративного корпусу Обласного управління ДАІ відкрито меморіальну дошку, але пам’ять про Леоніда Дмитровича Чернецького живе в серцях тих, хто знав і поважав цю чудову людину.

ОСТАННІ НОВИНИ