Під обстрілами та з ризиком для життя: як працюють харківські енергетики

24.10.2023 17:30   -
Як під обстрілами працюють харківські енергетики: історія братів Зубенків

Під час війни харківські енергетики вимушені працювати в екстремальних умовах, ризикуючи потрапити під обстріли, підірватися тощо. Про перші місяці війни згадують Євген та Григорій Зубенки, повідомляє Інфосіті.

24-річні брати-близнюки працюють у Дергачівському районі електричних мереж АТ “Харківобленерго”. У 2014 році вони вже тікали від війни на Луганщині. Тож 24 лютого 2022 року вирішили нікуди не тікать, а продовжувати працювати.

В перші місяці війни братам доводилося відновлювати мережі під обстрілами. А у квітні 2022 року, коли після чергового обстрілу бригада з братами направлялася у знеструмлену Малу Данилівку, їхня машина підірвалася на протитанковій міні.

Євгена тоді контузило, а Григорій отримав важкі травми ока, шиї та ніг – йому зробили понад 20 операцій.

Євген Зубенко нині працює майстром Дергачівського РЕМ. І зараз його бригада відновлює електропостачання у Прудянці, де світла не було з березня 2022 року.

Григорій Зубенко вже також вийшов на роботу: опановує нову посаду диспетчера. Орден “За мужність” III ступеня, який отримав Григорій, брати вважають нагородою всієї команди. Кажуть, нині ризикує життям кожен, хто виїжджає на ремонт електромереж.

Більше про історію братів – у сюжеті ICTV.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Зеленський посмертно нагородив орденом водія Харківобленерго

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.