Харківські лікарі закликають робити щеплення проти поліомієліту

24.10.2023 17:10   -
Харківські лікарі закликають робити щеплення проти поліомієліту

24 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Про небезпеку, яку становить для дітей та дорослих захворювання на поліомієліт, говорили під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі, повідомляє Інфосіті.

Як зазначила директорка ДУ “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Любов Махота, в 2002 року Україна була визнана вільною від поліомієліту, втім досі залишається в переліку країн, де наявний ризик спалаху поліомієліту через низький рівень охоплення щепленням.

За словами Махоти, за вісім місяців поточного року в області виявлено 7 випадків ГВП (гострий в’ялий параліч).

«У майже 75% відсотках захворювання для носія проходить безсимптомно, у більше ніж 20% випадків захворювання неможливо ідентифікувати. Параліч вражає невеликий процент хворих. Проте людина стає інвалідом на все життя або хвороба може призвести до летального випадку», – розповіла лікарка-інфекціоністка Обласної інфекційної лікарні Світлана Ткаченко.

Як правило, при вивченні важких випадків хвороби виявляється, що дитина пропустила терміни щеплення за календарем.

Тож, єдиний спосіб запобігти захворюванню – вакцинація. Згідно до календаря щеплень у 2 та 4 місяці вводиться інактивована поліомієлітна вакцина ін’єкційно, а у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років – оральна поліомієлітна вакцина (краплі). Медики просять батьків з’ясувати, коли діти отримували щеплення проти поліомієліту, та у разі пропуска – надолужити щеплення.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.