У Швеції покажуть книги, що постраждали під час ракетного удару рф по друкарні у Харкові

28.06.2024 11:19   -
У Швеції покажуть книги, знищені ударом рф по друкарні у Харкові

Кілька обгорілих видань, що були пошкоджені внаслідок атаки рф по харківській друкарні Factor Druk в травні 2024, презентують на спеціальній виставці у Стокгольмі вже цієї осені, передає Інфосіті.

Знищені книги від харківських видавців отримав Український інститут у Швеції.

«Ранок» надіслав для виставки 6 обгорілих підручників із німецької мови для 7-го класу з того накладу, що постраждав через обстріл поліграфічного комплексу. Ще один підручник, який передало видавництво, був пошкоджений у 2022-му році, коли росіяни обстріляли логістичний центр видавництва», — розповів генеральний директор видавництва Віктор Круглов.

В інституті впевнені — виставка у Стокгольмі має стати наочним доказом російських злочинів проти української культури та літератури зокрема.

«Агресор заперечує право України на її власну мову та літературу. Це не перший випадок, коли він завдає удару по українських видавництвах. Світ має знати та бачити ці злочини», — заявила Наталя Пасічник, директорка Українського інституту в Швеції.

Виставку зі знищеними книгами вже показували в Києві в межах ХІІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Тоді відвідувачі заходу мали нагоду роздивитися та навіть погортати книги, що були пошкоджені внаслідок російської атаки по друкарні Factor Druk. Тепер призначення постараждалих видань — не дати забути про ситуації в Україні й за кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові відновлять зруйновану окупантами друкарню

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ