Харківська міська рада оголошує конкурс з відбору інвестора для створення системи «Електронний квиток» у міському електротранспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі) м. Харкова
для створення системи «Електронний квиток» у міському електротранспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі) м. Харкова
Найменування організатора конкурсу, контакти:
Департамент інфраструктури Харківської міської ради
Директор Департаменту — заступник голови конкурсної комісії — Дульфан Сергій Борисович — каб. 115, тел.: (057) 760­75­19
Заступник начальника планово‑економічного відділу управління економіки та кошторисно­договірних відносин Департаменту інфраструктури — секретар конкурсної комісії — Удовиченко Олена Олександрівна — каб. 112, тел. (057) 760­75­23
Місцезнаходження організатора конкурсу та конкурсної комісії:
Україна 61200, м. Харків, майдан Конституції, 7, каб. 115
Предмет конкурсу:
Предметом інвестування є створення системи «Електронний квиток» у міському електротранспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі) м. Харкова відповідно до рішення Харківської міської ради від 06.07.2016 № 316 / 16 «Про створення системи «Електронний квиток» у міському електротранспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі) м. Харкова».
Вимоги до заявників:
Особа, яка бажає взяти участь у конкурсі, отримує в Комісії таку конкурсну документацію:
— інструкцію для учасників конкурсу з відбору інвестора для впровадження системи «Електронний квиток» у міському електротранспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі) м. Харкова;
— форму заяви на участь у конкурсі;
— перелік документів та відомостей, які повинні додаватися до заяви на участь у конкурсі;
— технічне завдання.
До участі в конкурсі не допускаються претенденти:
— які визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
— які перебувають у стадії ліквідації;
— у відношенні яких прийнято рішення про припинення діяльності або діяльність яких припинено;
— які контролюються один одним, перебувають під спільним контролем або є пов’язаними особами згідно із Законом України «Про захист економічної конкуренції» (у разі подання заявки окремо кожним таким претендентом);
— які не мають ліцензії Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків;
— майно яких перебуває в податковій заставі або існують інші обтяження щодо такого майна;
— подали заявку, що не відповідає вимогам конкурсної документації;
— що надали невідповідні документи;
— які не надали всі необхідні документи у встановлений термін;
— які внесли завідомо неправдиві відомості до документів або подали завідомо неправдиві документи.
Основні положення інвестиційного проекту:
Інвестор повинен забезпечити фінансування усіх витрат, пов’язаних із впровадженням системи «Електронний квиток» у міському електротранспорті (метрополітені, трамваї, тролейбусі) м. Харкова, а саме: проектуванням, створенням, встановленням, проведенням пусконалагоджувальних робіт з демонстраційним пуском об’єкта інвестування. За фактом демонстраційного пуску інвестор здійснює введення в експлуатацію системи, про що складається письмовий акт із Замовником.
Діяльність інвестора повинна відповідати вимогам постанови правління Національного банку України від 05.11.2014 № 705 «Про здійснення операцій з використання електронних платіжних засобів».
Загальна орієнтовна вартість впровадження об’єкта інвестування визначається відповідно до орієнтовних техніко‑економічних показників складових транспортного комплексу м. Харкова.
Вартість реалізації проекту підлягає уточненню після розробки та затвердження проектно­кошторисної документації.
Термін введення в експлуатацію об’єкта інвестування повинен визначатися проектно­кошторисною документацією, але в будь­якому разі — не пізніше 15 (п’ятнадцяти) місяців з дати набрання чинності інвестиційним договором. Інвестор зобов’язується з урахуванням технічного завдання розробити та подати проектно­кошторисну документацію на затвердження протягом п’яти місяців з дати набрання чинності інвестиційним договором.
Протягом шістдесяти календарних днів із дня затвердження проектно­кошторисної документації затверджується графік реалізації проекту шляхом підписання додаткової угоди до інвестиційного договору, який буде його невід’ємною частиною.
Протягом дії інвестиційного договору інвестор є власником обладнання, іншого майна та майнових прав на створені об’єкти в результаті впровадження об’єкта інвестування. Після закінчення строку дії інвестиційного договору інвестор передає об’єкт інвестування у комунальну власність за вартістю одна гривня.
Інвестиційний договір набирає чинності з дня його підписання сторонами і діє 10 років з дня підписання додатка до договору, складеного на підставі акта про введення в експлуатацію об’єкта інвестування.
Організація приймання коштів від споживачів послуг, їх обробка, розподіл та перерахування перевізникам з використанням об’єкта інвестування повинна здійснюватися на підставі окремих господарських договорів та норм чинного законодавства.
Інвестор несе відповідальність за організацію повного та своєчасного фінансування впровадження об’єкта інвестування, розробку проектно­кошторисної документації, підготовку графіка реалізації проекту, виконання всіх інших умов, спрямованих на впровадження об’єкта інвестування.
Інвестор зобов’язується щомісячно в письмовій формі надавати Замовнику інформацію стосовно стану реалізації окремих етапів інвестиційного проекту.
Учасник конкурсу має право подати додаткові пропозиції до Конкурсної комісії, спрямовані на найбільш ефективну реалізацію інвестиційного проекту, створення соціальної та інженерно­транспортної інфраструктури міста, нових робочих місць.
Дата, час і місце проведення конкурсу:
04.11.2016 р. о 10.00 годині в Малому залі Харківської міської ради за адресою: майдан Конституції, 7.
Порядок і терміни подачі для участі у конкурсі заяви та конкурсних пропозицій, поштову адресу для їх надання:
Конкурсні пропозиції подаються учасниками конкурсу особисто або через уповноважених осіб протягом 20 календарних днів з дня оголошення конкурсу до Конкурсної комісії за адресою: 61200, м. Харків, м­н Конституції, 7, каб. 115, тел. (057) 760­75­19 (понеділок — четвер с 9.00 до 18.00, п’ятниця з 9.00 до 16.45).
До участі у конкурсі допускаються особи, які своєчасно подали на розгляд Комісії заявку на участь у конкурсі, а також надали інші документи, які відповідають вимогам, передбаченим Положенням про проведення конкурсу.
Подача заяви на участь у конкурсі означає згоду заявника з умовами конкурсу і прийняття ним обов’язку неухильно дотримуватися цих умов. За порушення зобов’язань учасник не допускається до конкурсу, а його заява відхиляється.
Для участі у конкурсі заявником надаються:
— заява на участь у конкурсі за затвердженою формою, до якої додаються:
— засвідчена належним чином копія статуту та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців (для юридичних осіб);
— для юридичної особи — нерезидента — документи, що свідчать про реєстрацію (утворення) іноземної юридичної особи у державі її місцезнаходження (наприклад, витяг із банківського або судового реєстру), засвідчені відповідно до законодавства держави їх видачі, перекладені українською мовою та легалізовані у консульській установі України (якщо інше не передбачено міжнародними договорами України) або засвідчені у посольстві відповідної держави в Україні та легалізовані в центральному органі виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики у сфері зовнішніх відносин України;
— засвідчена копія ліцензії Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків;
— документи, які підтверджують участь фінансової компанії в одній із небанківських платіжних систем;
— довідка органів Державної фіскальної служби України, що підтверджує відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів (для юридичної особи — резидента);
— довідка про відсутність перебування майна в податковій заставі або інших обтяжень щодо такого майна;
— довідка щодо порушення провадження справи про банкрутство або відновлення платоспроможності;
— засвідчена належним чином відповідно до вимог чинного законодавства копія документа (­ів), що підтверджує (­ють) право інтелектуальної власності або наявність права використання програмного забезпечення (ліцензійний договір або договір про наміри з автором (­ами) чи правовласником (­ами), необхідного для впровадження об’єкта інвестування та його подальшої роботи.
Конкурсна пропозиція щодо виконання умов конкурсу:
У разі якщо особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, планує залучити для виконання договору співвиконавців (співінвесторів тощо), до пропозиції повинні бути додані документи, що свідчать про реальну домовленість із зазначеними співвиконавцями (протоколи про наміри, попередні договори, гарантійні листи тощо).
Заява і документи, що додаються до неї, повинні бути підписані керівником учасника конкурсу та завірені печаткою учасника (у разі наявності печатки), документи — прошиті та пронумеровані.
Конкурсні пропозиції подаються у двох окремо запечатаних конвертах. Конверт № 1 повинен містити весь необхідний для участі юридичний пакет документів. Пакет № 2 повинен містити техніко‑економічну частину пропозиції. Пакети повинні бути підписані та проштамповані печатками. Всі документи повинні бути заповнені розбірливо, оформлені належним чином та підписані однією і тією ж особою. Виправлення не допускаються. Невідповідність документів пред’явленим вимогам є підставою визнання їх такими, що не відповідають вимогам, що є підставою для відхилення заяви учасника.
Конкурсна пропозиція надається до Комісії за вказаною в оголошенні поштовою адресою. Термін прийому документів визначається за датою їх фактичної доставки, що вказується у розписці.
Після закінчення встановленого терміну прийом заяв припиняється. Внесення змін до поданих конкурсних пропозицій після їх реєстрації не допускається.
Після проведення кваліфікаційної оцінки заявнику надається статус учасника конкурсу або приймається рішення про недопущення заявника до участі в конкурсі з обґрунтуванням.
Учасник конкурсу має право відкликати свою конкурсну пропозицію до останнього дня прийому заяв (включно), повідомивши про це письмово Комісію або організатора конкурсу. Датою відклику пропозиції є дата реєстрації секретарем Комісії письмового звернення учасника в журналі заяв (журналі прийому конкурсних пропозицій).
Суттєві умови договору:
Інвестиційний договір повинен містити всі суттєві умови, необхідні для здійснення інвестиційної діяльності та визначені чинним законодавством України.
Якщо протягом п’яти робочих днів з моменту підписання протоколу та отримання запрошення переможець конкурсу не з’явився для узгодження умов інвестиційного договору та підготовки тексту його остаточної редакції, рішення про результати конкурсу скасовується. В такому випадку оголошується про проведення нового конкурсу.
Узгодження сторонами договору всіх умов та тексту остаточної редакції інвестиційного договору відбувається протягом десяти робочих днів з моменту підписання протоколу та отримання запрошення. Після чого перед підписанням інвестиційного договору переможець конкурсу протягом п’яти робочих днів має надати організатору конкурсу висновок аудитора (­ів), що має (­ють) сертифікат серії А та Б, щодо відповідності тексту остаточної редакції інвестиційного договору чинному законодавству України. Витрати на отримання аудиторського висновку несе переможець конкурсу. Інвестиційний договір скріплюється підписами уповноважених представників сторін договору після прийняття рішення Харківською міською радою щодо надання згоди на його укладання протягом п’яти робочих днів.
Переможець конкурсу набуває статус інвестора з моменту підписання ним інвестиційного договору в порядку та на умовах, визначених Положенням про проведення конкурсу та чинним законодавством України.
Інвестор згідно з умовами Договору забезпечує фінансування усіх витрат, пов’язаних з проектуванням, створенням, введенням в експлуатацію та подальшою експлуатацією Об’єкта інвестування, відповідно до Графіка фінансування та Реалізації Проекту.
Термін Реалізації Проекту повинен бути не більше нормативного, що визначається проектно­кошторисною документацією. Інвестор зобов’язується, з урахуванням технічного завдання Замовника, розробити, погодити та затвердити у встановленому порядку проектно­кошторисну документацію не пізніше ніж через 6 (шість) місяців з дати набрання чинності Договору.
Протягом 60 (шістдесяти) календарних днів з дня затвердження проектно­кошторисної документації Сторони Договору визначають Графік фінансування та Реалізації Проекту шляхом підписання додаткової угоди до Договору, яка буде його невід’ємною частиною.
Реалізація Проекту в цілому та окремих його етапів відповідно до Графіка фінансування та Реалізації Проекту підтверджується актами, підписаними уповноваженими представниками Сторін.
Власником обладнання та іншого майна, майнових прав на створені в результаті Реалізації Проекту об’єкти протягом дії Договору є Інвестор. Після закінчення терміну дії Договору Інвестор передає Об’єкт інвестування у комунальну власність.
Інвесторові надається виключне право емісії універсального платіжного засобу для міського пасажирського електротранспорту м. Харкова (безконтактних електронних карток MIFARE стандарту ISO 14443) протягом дії Договору. Це право Інвестор може реалізовувати як особисто, так і разом із залученими особами до реалізації Проекту. Замовник не має права надавати право на емісію вищезазначених засобів оплати проїзду іншим особам без попереднього письмового погодження з Інвестором. Ці умови не поширюються на порядок емісії соціальних карток пільговиків.
З метою Реалізації Проекту Замовник надає Інвестору виключне право здійснювати програмування та кодування інформації безконтактних електронних карток, які забезпечать можливість здійснювати оплату послуг проїзду у електротранспорті в системі, створеній в результаті Реалізації Проекту.
Вищезазначене право може реалізовуватися як Інвестором особисто, так і залученою Інвестором до Реалізації Проекту особою або ними разом на власний розсуд. Замовник не може передавати чи надавати це право будь­якій іншій особі без попередньої письмової згоди Інвестора.
Реалізація Проекту повинна забезпечити належну підтримку соціальних карток пільговиків для їх використання в системі оплати проїзду у міському пасажирському електротранспорті.
Після введення Об’єкта інвестування в експлуатацію Інвестор забезпечує його експлуатацію протягом дії Договору та забезпечує організацію приймання в автоматизованому режимі коштів від споживачів послуг, їх обробку, розподіл та перерахування із використанням Об’єкта інвестування.
У будь­якому разі Інвестор несе відповідальність за організацію повного та своєчасного фінансування Реалізації Проекту, розробку, погодження та затвердження проектно­кошторисної документації, підготовку Графіка фінансування та Реалізації Проекту, організацію приймання в автоматизованому режимі грошових коштів від споживачів послуг та їх перерахування Учасникам інвестиційної діяльності, виконання всіх інших умов інвестування під час Реалізації Проекту.
З метою організації Реалізації Проекту в частині забезпечення приймання в автоматизованому режимі коштів від споживачів послуг та перерахування їх Учасникам інвестиційної діяльності Фінансова установа протягом дії Договору здійснює приймання та подальше перерахування коштів за оплату проїзду в транспорті на таких умовах:
Інвестор бере на себе зобов’язання організувати приймання від фізичних та юридичних осіб платежів для оплати послуг з перевезення та в подальшому переказ прийнятих коштів, за вирахуванням своєї винагороди, на розрахункові рахунки Учасників інвестиційної діяльності, з урахуванням домовленості сторін, що приймання в автоматизованому режимі коштів від споживачів послуг та їх перерахування Учасникам інвестиційної діяльності здійснює фінансова установа. Розподіл прав та обов’язків між Інвестором та Фінансовою установою визначається умовами окремих договорів між ними;
Інвестор отримує винагороду за приймання в автоматизованому режимі коштів від споживачів послуг та їх перерахування Учасникам інвестиційної діяльності у вигляді відсотка від прийнятих платежів;
Перерахування прийнятих коштів на розрахункові рахунки Учасників інвестиційної діяльності, здійснюється за фактично надані транспортні послуги з перевезення пасажирів згідно з даними операційного центру;
Порядок та умови організації Інвестором обліку перевезених пільгових категорій пасажирів, що відшкодовується коштами бюджетів відповідних рівнів, встановлюється умовами окремих договорів між Інвестором та Учасниками інвестиційної діяльності, які надають послуги з перевезень міським електротранспортом, згідно з вимогами чинного законодавства України;
Інші умови співпраці Замовника, Інвестора та Учасників інвестиційної діяльності, які надають послуги з перевезень міським електротранспортом, щодо реалізації Фінансовою установою приймання та переказ коштів можуть бути врегульовані ними окремими договорами, спрямованими на виконання інвестиційного Договору.
Для забезпечення контролю за оплатою проїзду у міському пасажирському електротранспорті встановлюються додаткові електронні та технічні засоби до обладнання з фіксації факта проїзду (турнікети та ін.) відповідно до технічного завдання. Інвестор здійснює контроль за правильністю роботи встановленого обладнання, його ремонт, удосконалення, переобладнання, часткову чи повну заміну обладнання (за необхідності). Ремонтувати, замінювати або іншим чином втручатися в роботу будь­якого обладнання системи оплати за проїзд Замовнику та підпорядкованим йому підприємствам, у тому числі Учасникам інвестиційної діяльності, забороняється, окрім випадків, встановлених умовами окремих договорів з Інвестором.
Учасники інвестиційної діяльності зобов’язані у разі необхідності, в рамках Реалізації Проекту, створювати Інвестору належні умови для виконання зобов’язань, взятих на себе останнім, що включають, але не виключно: забезпечувати Інвестора усіма необхідними ресурсами (електро­
енергія, водозабезпечення, зв’язок та інше), технічною документацією, розробляти технічні умови для розміщення обладнання Інвестора, надавати консультації кваліфікованих спеціалістів, існуюче обладнання, рухомі одиниці, приміщення та їх частини (вестибюлі, коридори, каси та ін.), території для розміщення складових Об’єкта інвестування та персоналу, залученого Інвестором тощо.
За згодою Сторін, у разі необхідності, в рамках Реалізації Проекту Інвестор має право застосовувати існуюче обладнання, засоби, що знаходяться у володінні Учасників інвестиційної діяльності, згідно з умовами діючого законодавства України.
Замовник не має права залучати до Реалізації Проекту, його окремих етапів, робіт чи послуг будь­яких юридичних чи фізичних осіб, у яких відсутні договірні відносини з Інвестором, пов’язані з Реалізацією Проекту.
Інвестор має право за рахунок власних коштів та на власний розсуд залучати до виконання окремих етапів створення Об’єкта інвестування та його експлуатації будь­яких юридичних та фізичних осіб.
Директор департаменту інфраструктури С. Б. Дульфан