Підсумки роботи спостережної комісії Індустріального району м. Харкова за 2015 рік

03.02.2016 07:00   -
Автор:
Протягом 2015 року спостережна комісія Індустріального району м. Харкова організовувала і проводила свою роботу у відповідності з «Положенням про спостережні комісії», Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, зі змінами та доповненнями, внесеними ЗУ «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 23 ст.869).
Рішенням виконкому Харківської міської ради у червні місяці було оновлено склад спостережної комісії.
Відповідно до законодавства основними завданнями спостережної комісії є: організація громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених та створенні належних умов для їх утримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.
Організаційною формою роботи спостережної комісії були засідання, які проводилися один раз на місяць, та протягом року було проведено 12 засідань. Рішення за порядком денним засідань приймалися колегіально відкритим голосуванням, робота комісії відбувалася згідно з річним планом, який виконаний у повному обсязі, за результатами засідань комісій оформлені протоколи.
Спостережна комісія тісно співпрацює з адміністрацієй Харківської виправної колонії № 43, міським центром зайнятості, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міським центром реінтеграції бездомних осіб та іншими організаціями.
За звітний період було проведено 47 спільних засідань спостережної комісії та адміністрації ХВК № 43. З питань умовно-дострокового звільнення засуджених розглянуто 905 справ (1196–2014 р.), з них прийнято позитивне рішення — умовно-дострокове звільнення (за ст. 81 КК) — 166 осіб (191–2014 р), заміна невідбутої частини покарання більш м’яким (обмеження волі за ст. 82 КК) — 6 осіб, зміна умов утримання засуджених — переведення до колонії-поселення-колонія мінімального рівня безпеки та дільниці соціальної реабілітації (ст. 100,101 КВК) — 31 засуджений, відмовлено 502 (2014–951 ос).
З метою вивчення стану матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених осіб, умов їх праці та навчання, стану організації соціально-виховної роботи члени спостережної комісії неодноразово відвідували виправну колонію № 43. Були проведені спільні рейди спостережної комісії та адміністрації виправної колонії. Хорошою традицією є запрошення спеціалістів районних організацій до виправної колонії № 43, так у вересні було проведено «Вечір запитань-відповідей», на який було запрошено співробітників Державної міграційної служби, управління праці та соціального захисту населення та районного товариства Червоного хреста.
Членами спостережної комісії відповідно до графіку щомісячно проводився особистий прийом засуджених у приміщенні адміністрації колонії. За весь період до членів комісії звернулися 7 осіб, з питання працевлаштування — 2, вступу до ВУЗу — 1, пом’якшення режиму утримання в колонії — 2, реєстрації в центрі реінтеграції бездомних осіб — 1 особа.
За звітний період до спостережної комісії особисто звернувся 3 особи: одному надано консультацію щодо отримання матеріальної допомоги, іншим 2 — консультації щодо тимчасової реєстрації та проживання.
До спостережної комісії з виправних установ управління Державного департаменту України з питань виконання покарань надходили повідомлення про умовно-дострокові звільнення засуджених від відбування покарань (таких повідомлень надійшло — 14.) З метою працевлаштування звільнених від відбування покарань було надіслано листи до міського центру зайнятості, з метою надання юридичної та психологічної допомоги — до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району.
Центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Індустріального району постійно проводиться робота з особами, які умовно-достроково звільнені від відбування покарання, надаються соціальні послуги з метою сприяння у працевлаштуванні, тимчасової реєстрації. За звітний період до центру соціальних служб надійшло 17 повідомлень з виправних колоній про звільнення людей, що проживають на території району, 5 особам були заброньовані місця для реєстрації в КЗ «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб», 3 звільнених звернулися самостійно, всім було надана юридична та консультативна допомога. Під соціальним супроводом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді району перебуває 5 осіб.
Протягом року особи, звільнені від відбування покарання, зверталися за консультативною допомогою до громадських організацій: районної організації Всеукраїнського товариства Червоного Хреста, районної Спілки ветеранів Афганістану, ХОВ «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІД», представники яких є членами спостережної комісії.
Секретар спостережної комісії А.Г. Бурцева