Рішення Про затвердження «Порядку підключення електроустановок споживача до електричних мереж жилих та нежилих будинків, будівель, споруд, власником яких є територіальна громада м. Харкова, які знаходяться у господарському віданні підприємств, які не є п
Рішення
Про затвердження «Порядку підключення електроустановок споживача до електричних мереж жилих та нежилих будинків, будівель, споруд, власником яких є територіальна громада м. Харкова, які знаходяться у господарському віданні підприємств,
які не є постачальником електричної енергії
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити «Порядок підключення електроустановок споживача до електричних мереж жилих та нежилих будинків, будівель, споруд, власником яких є територіальна громада м. Харкова, які знаходяться у господарському віданні підприємств, які не є постачальником електричної енергії» згідно з Додатком.
2. Директору Департаменту житлового господарства, керівникам підприємств та споживачам привести договірні відносини у відповідність до Порядку підключення електроустановок споживача до електричних мереж жилих та нежилих будинків, будівель, споруд, власником яких є територіальна громада м. Харкова, які знаходяться у господарському віданні підприємств, які не є постачальником електричної енергії.
3. Це рішення набирає чинності з дня опублікування.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії Харківської міської ради з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури міста, з питань планування, бюджету та фінансів і секретаря Харківської міської ради.
Додаток
до рішення __сесії Харківської міської ради __ скликання «Про затвердження «Порядку підключення електроустановок споживача
до електричних мереж жилих та нежилих будинків, будівель,
споруд, власником яких є територіальна громада м. Харкова, які знаходяться у господарському віданні підприємств,
які не є постачальником електричної енергії»
Порядок підключення електроустановок споживача до електричних мереж
жилих та нежилих будинків, будівель, споруд, власником яких є територіальна громада м. Харкова,
які знаходяться у господарському віданні підприємств, які не є постачальником електричної енергії
Цей порядок розроблено з метою врегулювання питання підключення електроустановок споживача до внутрішньобудинкових електричних мереж жилих та нежилих будинків, будівель, споруд, власником яких є територіальна громада м. Харкова, які знаходяться у господарському віданні та / або на балансі підприємств, які не є постачальником електричної енергії, а також безперебійного забезпечення споживачів електричною енергією, зменшення непередбачуваних витрат підприємств, у господарському віданні яких знаходиться житловий та нежитловий фонд.
Цей порядок розроблено на підставі Цивільного Кодексу України, Господарського Кодексу України, «Правил приєднання електроустановок до електричних мереж», затверджених Постановою НКРЕ від 17.01.2013 р. № 32, «Правил користування електричною енергією», затверджених Постановою НКРЕ від 31.07.1996 р.
№ 28 (зі змінами та доповненнями), «Правил користування електричною енергією для населення», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357 (зі змінами та доповненнями).
1. Визначення термінів:
Власник електричних мереж — (далі по тексту — власник) — юридична особа, яка є балансоутримувачем або управителем житловим та нежитловим фондом, яка не є електропостачальною організацією, на балансі яких знаходяться або яким на праві господарського відання належать електроустановки, призначені для передачі та / або розподілу електричної енергії, або уповноважена особа власника.
Виконавець послуг — суб’єкт господарювання, визначений відповідним рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, предметом діяльності якого є надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в частині технічного обслуговування внутрішньобудинкових електричних мереж жилих будинків, будівель і споруд.
Договір про приєднання до електричних мереж — письмова домовленість сторін, що є документом встановленої форми, який визначає зміст та регулює правовідносини між сторонами щодо приєднання електроустановок замовника до електричних мереж, які знаходяться на балансі або в управлінні власника.
Замовник — фізична або юридична особа, яка є власником або орендарем нежилого приміщення або тимчасової споруди, яка письмово повідомила електропередавальній організації про намір приєднати до електричних мереж, які знаходяться на балансі або в управлінні власника, новозбудовані електроустановки або внаслідок реконструкції чи технічного переоснащення електроустановок.
Об’єкт електроспоживання — електрифікована споруда або частина електрифікованої споруди (жилі або нежилі приміщення вбудовані або прибудовані до багатоквартирного жилого будинку, тимчасова споруда, мала архітектурна форма, та ін.), яке на праві власності чи користування належить юридичній або фізичній особі.
Приєднання електроустановки (далі — приєднання) — надання електропередавальною організацією послуги замовнику зі створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації або до електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.
Споживач — фізична або юридична особа, яка є власником або наймачем жилого приміщення, розташованого у жилому будинку, який має статус гуртожитку, що перебуває у комунальній власності або жилому будинку готельного типу, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору, укладеного з постачальником електричної енергії.
Технічні умови на приєднання до мереж (об’єктів) електроенергетики — комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об’єкта замовника електричною енергією, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам щодо електропостачання, та є невід’ємним додатком до договору про приєднання (далі — технічні умови).
2. Порядок приєднання електроустановок споживача до внутрішньобудинкових електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, та укладення договору про приєднання
2.1. При виникненні необхідності приєднання новозбудованих електроустановок або внаслідок реконструкції чи технічного переоснащення електроустановок, замовник зобов’язаний звернутися до енергопередавальної організації та власника електричних мереж для здійснення приєднання належних йому електроустановок до електричних мереж, які знаходяться на балансі або в управлінні власника.
2.2. Послуга з приєднання надається на підставі договору про приєднання, що укладається за типовою формою.
2.3. Для отримання проекту договору про приєднання електроустановки певної потужності замовник звертається з заявою до енергопостачальника, з метою отримання вихідних даних для розробки техніко‑економічного обгунтування, визначення точки забезпечення потужності та отримання технічного обґрунтування (у вигляді розрахунків, схем), виходячи зі структури мереж та навантаження у зоні можливого приєнання.
2.4. До заяви про приєднання електроустановки певної потужності замовник зобов’язаний надати також копії наступних документів:
1) ситуаційного плану із зазначенням місця розташування електроустановки та викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1: 500 із зазначенням місця розташування електроустановки, земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання;
2) документу, який підтверджує право власності чи користування цим об’єктом або, за відсутності об’єкта, право власності чи користування земельною ділянкою;
3) належним чином оформленої довіреності чи іншого документа на право укладення договорів особі, яка уповноважена підписувати договори (за потреби).
2.5. У разі приєднання електроустановок замовника до електричних мереж, які знаходяться на балансі або в управлінні власника, електропередавальна організація, на території здійснення ліцензованої діяльності якої розташовані електроустановки замовника, видає технічні умови на приєднання до електричних мереж, які знаходяться на балансі або в управлінні власника, які погоджуються власником електричних мереж.
2.6. У випадку необхідності приєднання електроустановок до технологічних електричних мереж власника у рахунок зменшення дозволеної потужності за договором про постачання електричної енергії або в межах резерву потужності існуючих трансформаторів та пропускної спроможності електричних мереж цього суб’єкта у відповідний період доби, замовник звертається до власника електричних мереж для укладення з власником електричних мереж відповідного договору.
2.7. Згода власника електричних мереж оформлюється шляхом укладення договору та видачі замовнику довіреності для оформлення договору на приєднання електроустановок замовника до технологічних електричних мереж, які знаходяться на балансі або в управлінні власника.
2.8. Для укладення договору замовник подає власнику електричних мереж заяву та копії документів, перелік яких передбачений пп. 1‑2 пункту 2.4. цього Порядку.
2.9. На підставі отриманої від власника довіреності замовник звертається до електропередавальної організації, на території здійснення ліцензійної діяльності якої розташовані електроустановки замовника, для отримання технічних умов на приєднання електроустановок замовника та укладання договору про приєднання.
2.10. Електропередавальна організація, за запитом замовника, який діє на підставі довіреності власника електричних мереж, видає технічні умови на приєднання електроустановок замовника до мереж власника у межах резерву потужності існуючих трансформаторів та пропускної спроможності електричних мереж власника.
2.11. На підставі заяви замовника про приєднання електроустановки та викопіювання із ситуаційного плану, при наявності звернення замовника, який діє на підставі довіреності власника електричних мереж, протягом двох робочих днів електропередавальна організація визначає точки забезпечення потужності з наданням замовнику технічного обґрунтування (у вигляді розрахунків, схем), виходячи зі структури мереж та навантаження у зоні можливого приєднання.
2.12. У разі розташування об’єкта замовника не на межі балансової належності електричних мереж власника електричних мереж, послуга з приєднання надається електропередавальною організацією.
2.13. Для визначення типу приєднання за точку забезпечення потужності приймається найближча точка в існуючих (діючих) електричних мережах ступеня напруги, що відповідає ступеню напруги в точці приєднання.
2.14. Електроустановки, які внаслідок приєднання до електричних мереж, що знаходяться на балансі або в управлінні власника, стають транзитними, мають бути забезпечені оперативно-технічним обслуговуванням персоналом замовника або за відповідним договором зі спеціалізованою організацією (виконавцем послуг).
2.15. Плата за приєднання визначається електропередавальною організацією, відповідно до методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж.
2.16. Власник електричних мереж має право встановлювати плату за надання послуг з організації приєднання електроустановок замовника до електричних мереж, які знаходяться у нього на балансі або в управлінні.
2.17. У разі приєднання струмоприймачів підрядних організацій до мереж замовника, взаємовідносини та відповідальність сторін регулюються відповідними договорами між цим замовником та підрядною організацією.
2.18. Приєднання електроустановок замовника здійснюється в порядку, встановленому розділами ІІ та ІІІ «Правил приєднання електроустановок до електричних мереж», затверджених Постановою НКРЕ від 17.01.2013 р. № 32.
2.19. Якщо виникає необхідність тимчасового використання електричної енергії для виконання споживачем робіт протягом декількох годин або діб і встановлення приладу обліку недоцільно або неможливо, замовник повинен звернутися за відповідним дозволом на тимчасове безоблікове використання електричної енергії до енергопостачальника та укласти з ним відповідний договір. У договорі зазначаються величина підключеної потужності (за паспортними даними струмоприймачів), кількість днів безоблікового користування на місяць та годин на добу. Договір підписується енергопостачальником та замовником.
2.20. У разі укладення замовником з енергопостачальником договору про тимчасове постачання електричної енергії без засобів обліку, строк дії договору не повинен перевищувати 1 (один) місяць з моменту укладення договору. У випадку необхідності постачання електричної енергії без засобів обліку на строк більше 1 (одного) місяця, сторони укладають новий договір щомісячно.
2.21. Під час підключення електроустановок замовника до електричних мереж, які знаходяться на балансі або в управлінні власника, замовник зобов’язаний укласти з власником електричних мереж відповідний договір, передбачений законодавством.
3. Укладення договору про технічне забезпечення електроспоживання споживачів, які є власниками приміщень у гуртожитках, будинках готельного типу та інших багатоквартирних будинках
3.1. Споживання електричної енергії у гуртожитках та будинках готельного типу (далі —
багатоквартирні будинки), здійснюються на підставі договору про користування електричною енергією, укладеному між споживачем (власником / користувачем жилого приміщеня) та енергопостачальною організацією.
3.2. У багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним споживачем (власником / наймачем житлового приміщення) окремо.
3.3. Енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, об’єкти якого розташовані на цій території, в укладенні договору про користування електричною енергією.
3.4. У разі розташування об’єктів споживача за різними адресами споживач повинен укласти окремий договір щодо кожного об’єкта.
3.5. У договорі обов’язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
3.6. Для споживання електроенергії новий власник (наймач) квартири (приміщення) або іншого об’єкта повинен звернутися до енергопостачальника для укладення договору про користування електричною енергією.
3.7. Споживання електричної енергії без приладів обліку не допускається, крім випадків, передбачених «Правилами користування електричною енергією для населення», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357 (зі змінами та доповненнями).
3.8. Прилади обліку електричної енергії (далі — прилади обліку) мають бути придбані за рахунок:
— для новозбудованих будинків — забудовниками;
— для технічних цілей (робота ліфтів, насосних, освітлення сходових клітин) — балансоутримувачем будинку;
— загальнобудинковий засіб обліку — енергопостачальною організацією;
— поквартирні прилади обліку — власником (наймачем) квартири (приміщення).
3.9. У квартирах або інших об’єктах споживача, розташованих за однією адресою, встановлюється один прилад обліку незалежно від кількості господарських будівель (приміщень).
3.10. За наявності декількох власників (наймачів) квартири (приміщення) прилад обліку встановлюється для кожного з них.
3.11. Відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених у квартирі (приміщенні) або на інших об’єктах споживача, та пломб на них — несе споживач.
3.12. Перенесення приладів обліку за бажанням споживача, якщо це не суперечить вимогам правил улаштування електроустановок, виконується енергопостачальником за рахунок споживача.
4. Відповідальність
4.1. Відключення електроустановок споживача здійснюється власником електричних мереж, з погодження електропостачальної організації, до яких приєднані ці електроустановки, у випадках встановлених законодавством.
4.2. У випадку закінчення терміну дії, розірвання або не укладення між власником електричних мереж та замовником (споживачем) договорів, наявність яких передбачена цим Порядком, власник електричних мереж має право відключити електроустановки замовника (споживача), в порядку передбаченому нормативно-правовими актами.
Директор Департаменту житлового господарства Р. Б. Нехорошков