Звіт про результати періодичного відстеження результативності рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 25.09.2013 № 1248/13
1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер — Рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 25.09.2013 № 1248/13 ≪Про внесення змін до рішення 48 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 22.09.2010 № 234/10 ≪Про затвердження Порядку виявлення, обліку та зберігання безхазяйного майна, прийняття цього майна до комунальної власності міста Харкова та подальшого розпорядження ним≫.
2. Виконавець заходів з відстеження — Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради.
3. Цілі прийняття регуляторного акта:
— реалізація державної політики у сфері набуття права комунальної власності територіальною громадою м. Харкова на безхазяйне майно;
— єдиний комплексний підхід до набуття права комунальної власності на безхазяйне майно;
— забезпечення прозорості діяльності міської ради стосовно вказаних об’єктів;
— збільшення майна комунальної власності, яке можливо буде використати для потреб населення міста;
— збільшення надходжень в міський бюджет від реалізації безхазяйного майна.
4. Заходи з відстеження результативності зазначеного регуляторного акта проводились у термін з 18.08.2018 р. по 31.08.2018 р.
5. Періодичне відстеження.
6. Метод одержання результатів відстеження — статистичний.
7. Для даного регуляторного акта було визначено декілька вимірювальних показників результативності регуляторного акта, які мають числовий вимір і прогнозні значення, а саме:
— кількість безхазяйних об’єктів нерухомого майна, які було виявлено;
— кількість безхазяйних нерухомих об’єктів, які було прийнято до комунальної власності територіальної громади м. Харкова;
— кількість виявлених безхазяйних інженерних об’єктів, які відносяться до рухомого майна;
— кількість прийнятих до комунальної власності територіальної громади
м. Харкова безхазяйних об’єктів, які відносяться до рухомого майна.
Способами одержання даних є їх збір, обробка та аналіз статистичних даних, а саме:
— заяви комунальних підприємств, установ, організацій та фізичних чи юридичних осіб не комунальної форми власності, про виявлення безхазяйного рухомого чи нерухомого майна;
— довідки комунального підприємства ≪Харківське міське бюро технічної інвентаризації≫ із висновками щодо належності майна до рухомого чи нерухомого;
— витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна;
— рішення сесій Харківської міської ради ≪Про комунальну власність м. Харкова≫.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.
З 01 січня 2013 року в Україні введена система державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до Закону України ≪Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та прав на нерухоме майно≫ від 04.06.2012 № 5037‑VI. Цим законом внесено зміни до Закону України ≪Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень≫, згідно з якими державна реєстрація прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також взяття на облік безхазяйного майна проводиться органами державної реєстрації прав — структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції України. У Харкові таким органом державної реєстрації прав є Реєстраційна служба Харківського міського управління юстиції Харківської області.
У зв’язку з необхідністю приведення Порядку виявлення, обліку та зберігання безхазяйного майна, прийняття цього майна до комунальної власності міста Харкова та подальшого розпорядження ним, затвердженого рішенням 48 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 22.09.2010 № 234/10 у відповідність до чинного законодавства, виникла необхідність внести зміни до зазначеного Порядку, виклавши відповідні пункти Порядку в новій редакції.
Для проведення відстеження результативності регуляторного акта використано аналіз статистичних даних за 6 місяців (січень 2018 — червень 2018) у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року у загальних показниках, виявлених та прийнятих безхазяйних об’єктів за цей відрізок часу.
За 6 місяців періоду з січня 2015 по червень 2015 було виявлено 656 об’єктів інженерних мереж та об’єктів зовнішнього благоустрою, 2 безхазяйних об’єкта нерухомого майна. За вказаний період рішеннями сесій Харківської міської ради ≪Про комунальну власність м. Харкова≫ було прийнято до комунальної власності територіальної громади м. Харкова, в тому числі за рішеннями районних судів
м. Харкова, 656 безхазяйний об’єктів.
Управлінням комунального майна та приватизації за 6 місяців (січень 2018 р. — червень 2018 р.) здійснювалась робота відповідно до Порядку виявлення, обліку та зберігання безхазяйного майна, прийняття цього майна до комунальної власності міста Харкова та подальшого розпорядження ним по виявленню безхазяйного майна, яке розташовано на території міста.
Згідно із зазначеним Порядком слід виділити два види майна: рухоме та нерухоме.
За зазначений період (січень 2018 — червень 2018) було виявлено 3 од. нерухомого майна, прийнято до комунальної власності територіальної громади міста Харкова нерухомого майна — 4 од.
Також було виявлено та взято на облік об’єкти рухомого майна:
— інженерні об’єкти — 11 од.
— об’єкти благоустрою — 24 од.
— інше майно — 353 од.
Січень 2015 р. — червень 2015 р. |
Січень 2018 р. — червень 2018 р. |
|
Виявлено об’єктів нерухомого майна |
2 |
3 |
Прийнято до комунальної власності об’єктів нерухомого майна |
1 |
4 |
Виявлено інженерних об’єктів, які відносяться до рухомого майна |
656 |
11 |
Прийнято інженерних об’єктів, які відносяться до рухомого майна |
656 |
11 |
За результатами періодичного відстеження результативності регуляторного акта слід зазначити, що оскільки було спрощено процедуру прийняття об’єктів до комунальної власності за весь період дії регуляторного акта було прийнято велику кількість інженерних об’єктів, тому за звітний період січень 2018 р. — червень 2018 р. зменшилась кількість виявлених об’єктів на 98,3 %.
Порівнюючи між собою виявлення безхазяйних об’єктів нерухомого майна за досліджуваний період з попереднім можна зробити висновок, що зміна зазначеного показника у місті Харкові виявлення безхазяйного майна здійснюється в поступовому порядку. Так, за звітний період було збільшено показник — виявлено об’єктів на 50 %. Прийнято до комунальної власності нерухомого майна за період жовтень січень 2018 р. — червень 2018 р. у 4 рази більше від аналогічного періоду 2015 р.
9. Висновки:
Регуляторний акт має достатній ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку, було скорочено процедуру прийняття безхазяйних інженерних об’єктів, що відносяться до рухомого майна. На сьогодні не виявлено підстав, які потребують змін чи доповнень до регуляторного акта.
Начальник управління комунального майна та приватизації В. М. Солошкін