Двоє мешканців Харківщини отримали строк за ухилення від мобілізації

23.05.2024 15:10   -
Двоє мешканців Харківщини отримали строк за ухилення від мобілізації

Суди визнали винними двох чоловіків в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації в особливий період (ст. 336 КК України). Їм призначено покарання у виді трьох років позбавлення волі. Про це повідомляє Iнфосiтi.

Зокрема прокурори довели, що у травні 2023 року 40-річний мешканець селища Печеніги, будучи придатним за станом здоров’я для проходження військової служби згідно з довідкою військово-лікарської комісії, та не маючи правових підстав на відстрочку від призову, не явився за викликом згідно повістки для відправки у команду за призовом по мобілізації.

Другий ухилянт — 39-річний мешканець м. Харкова. Будучи придатним до проходження до військової служби, що підтверджує відповідний висновок ВЛК, чоловік, у грудні минулого року, отримавши повістку для прибуття до Київського РТЦК та СП м. Харкова, не прибув без поважних причин. 

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах.

У судових засіданнях чоловіки повністю визнали свою вину.
 
Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироків.

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.