На Харківщині судитимуть двох людей, які нажилися на ремонтах навчальних закладів

23.05.2024 14:10   -
На Харківщині судитимуть двох людей, які нажилися на ремонтах навчальних закладів

Зловмисники подали неправдиві документи, через що на рахунок підрядника було перераховано майже 230 тис. гривень. Про це повідомляє Iнфосiтi.

За даними слідства, жінка, яка на той час була головою однієї із сільських рад області, на початку 2021 року вступила у змову зі своїм першим заступником, який запропонував їй втілити в життя схему незаконного заволодіння бюджетними коштами під час ремонту одного з ліцеїв, розташованих на території громади. До протиправної діяльності також долучились керівник одного із будівельних підприємств та підприємець, який здійснює авторський нагляд.

Так, посадовиця забезпечила перемогу в тендері підприємства, яке очолює її спільник — керівник ТОВ. Між «зацікавленим» підрядником та сільською радою було укладено договір на проведення ремонту навчального закладу. Протягом липня-грудня 2021 року очільник підприємства організував проведення ремонтних робіт, однак їхні обсяги і вартість не відповідали даним, зазначеним в офіційній документації.

Зокрема, підрядник встановив меншу кількість світильників і стельових плит, а показник товщини підстильного піщаного шару тротуарної дороги не відповідає дійсності. Керівник підприємства-підрядника, діючи за заздалегідь розробленим планом, вніс недостовірні відомості в акти приймання виконаних робіт. 

У свою чергу, підприємець, відповідальний за здійснення авторського нагляду, «закрив на це очі» і вніс до офіційного документа загального журналу робіт неправдиві дані щодо технологічної послідовності, якості та кількості виконаних будівельних робіт.

У подальшому підрядник подав ці документи посадовиці на затвердження. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Голова сільської ради, достовірно знаючи, що у вказаних актах міститься неправдива інформація, підписала їх. На підставі цих документів на рахунок підрядника надлишково перераховано майже 230 тис. гривень бюджетних коштів. 

Обвинувальний акт направлено до Красноградського районного суду Харківської області.

Двом іншим членам організованої групи — першому заступнику вже експосадовиці та підприємцю за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури раніше було повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366. Наразі вони переховуються від слідства, їх оголошено у розшук.

Досудове розслідування — СУ ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу ДСР НПУ.

Санкція статей, які інкримінують обвинуваченим, передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Довідково: наразі вже колишня голова сільської ради утримується в ДУ «Харківський слідчий ізолятор» — вона також обвинувачується у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Обвинувальний акт стосовно жінки розглядається в Красноградському районному суді Харківської області.

ОСТАННІ НОВИНИ