На Харківщині викрили схему постачання неякісного вугілля для навчальних закладів

23.06.2026 14:15   -
На Харківщині викрили схему постачання неякісного вугілля

Схему постачання неякісного кам’яного вугілля до навчальних закладів Харківщини організував 37-річний мешканець Дніпра. Про це інформує Інфосіті.

За даними слідства, підозрюваний фактично керував приватним підприємством, хоча офіційно не мав до нього жодного відношення. Не маючи повноважень, але володіючи доступом до рахунків, електронних кабінетів та документації фірми, чоловік організував схему привласнення бюджетних коштів.

Так, влітку 2025 року приватне підприємство уклало з Барвінківським виконавчим комітетом міської ради договір про закупівлю 160 тонн кам’яного вугілля. Пізніше, восени 2025 року, аналогічну угоду було підписано з відділом освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради на поставку 67 тонн вугілля. Підозрюваний особисто організував транспортування палива до замовників.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Однак з’ясувалося, що поставлений товар не відповідав заявленим показникам якості. Проведені судові експертизи засвідчили, що постачальник відвантажив низькоякісне вугілля з великим вмістом домішок гірських порід, а показники його зольності суттєво перевищували норму, визначену договорами та державними стандартами.

Унаслідок цього замовникам завдано збитків на суму майже 1,5 млн гривень.

За процесуального керівництва Дергачівської окружної прокуратури Харківської області йому повідомлено про підозру за фактами організації привласнення чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191 КК України).

ОСТАННІ НОВИНИ