39-ті роковини аварії на ЧАЕС: у Харкові вшанували памʼять загиблих учасників
Чорнобиль – символ глобальної трагедії. Трагедії, яка стала великим суспільним потрясінням, залишила глибокий слід в історії людства та вплинула на життя багатьох людей. У день 39-х роковин Чорнобильської трагедії активісти Чорнобильського руху, духовенство, представники різних громадських організацій, керівництво міста на чолі з мером Ігорем Тереховим віддали шану памʼяті героїв, які захищали людство від наслідків викидів радіації. Було покладено квіти до памʼятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
Під час спільної розмови мер подякував чорнобильцям за їхній подвиг і самопожертву. Він зазначив, що завдяки їхній мужності було врятовано життя мільйонів людей.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Памʼять вона жива. Важливо сьогодні, що ми збираємося, збираємося разом з чорнобильцями, бо тоді ці люди захистили нас від такої чуми, яка була. І дійсно, ризикуючи своїм життям, хтось з них поклав своє життя за те, щоб ми жили і це важливо памʼятати. Особливо зараз, коли йде війна і жорстока війна дуже багато чорнобильців пішли і боронять нашу землю. Я дуже вдячний сьогодні всім чорнобильцям, які зібралися і які не змогли прийти, але вони у Харкові, вони працюють, вони роблять все можливе для того, щоб захистити Україну і це приклад для всіх нас.
ЮРІЙ ШПАРАГА ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ДОСТУПНОСТІ ВЕТЕРАНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ ТА ВНУТРІШНЬО-ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Як і тоді десятки тисяч харківʼян долучилися до ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, я тоді ми рятували весь світ і Європу, так і сьогодні наші воїни також рятують Україну. Подія, яка сьогодні є, вона до сих пір відкликається в серцях наших людей, українці памʼятають той подвиг, який ці люди здійснили тоді. Їм честь і шана за їхній подвиг за все те, що вони зробили в той час для України.
Вибух на четвертому енергоблоці атомної електростанції стався 26 квітня 1986 року, він спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Після аварії людей з тридцятикілометрової зони навколо станції відселили, ця територія закрита для вільного доступу і нині. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало майже три мільйони осіб. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ВІКТОР ПОЛИВʼЯНИЙ ГОЛОВА ХАРКІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ОБʼЄДНАННЯ ВЕТЕРАНІВ, СОЛДАТ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ ЧОРНОБИЛЯ
Коли була трагедія, я був солдатом внутрішніх військ. І коли це трапилося, ви знаєте, першими на ліквідацію прибули пожежники, за ними були підняті по тривозі солдати, військові частини. Допомагали місцевим евакуюватися, допомагали іншим підрозділам. Ми були солдати. Що таке солдат? Це наказ надали і ти виконуєш наказ. І потім думаєш, що буде, кулі не свистять, бомби не падають, а те, що зі станції пожежних вивозили в радіаційні центри, то вже потім ми дізнавалися.
НІКІТА СТЄРІН ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ З ПИТАНЬ ВЕТЕРАНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ
Наразі у місті налічується декілька тисяч чорнобильців. Звісно, що з початком повномасштабного вторгнення багато, хто виїхав закордон чи в інші області України, але наразі, все ж таки, чорнобильський рух так само залишається активним і вони беруть участь у всіх міських заходах і вони дуже допомагають і гуманітарно, і волонтерять, і намагаються зробити все, що залежить, щоб не залишатися осторонь, допомагати харківʼянам у найскладніший час. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. Харків шанує тих, хто віддав своє життя задля запобігання техногенної катастрофи минулого століття.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Через удари росіян постраждали троє жителів Харківщини
- Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на четвер, 3 липня
- Погода у Харкові на сьогодні, 3 липня
- “Коли в тебе немає вікон, тобі темно та холодно”, – враження закордонних репортерів про Харків
- Шана захисникам, відбудова будинків на Салтівці та інші питання – рішення виконкому