4,7 грн за куб.м. – “Нафтогаз” встановив тариф на вересень
4.7 грн. за кубометр газу – саме стільки у вересні коштуватиме блакитне паливо для населення. І це на 45% вище, ніж місяцем раніше. Для порівняння: у серпні споживачі користувались послугою за 3.24 грн.. Ціна вказана з ПДВ, уточнюють газовики, але без урахування вартості доставки газу в рамках тарифу «місячний».
Максим Рабінович директор ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України»
Зараз єдиної ціни на газ не буде. Тобто Кабінет Міністрів України постановою відмінив таке поняття, як єдина ціна, яку видає Нафтогаз. Кожен постачальник в залежності від того, де він купував газ, яку націнку до цієї ціни він буде вираховувати – і буде виставляти ціну для населення. Кожен постачальник за 5 місяців до постачання повинен ту ціну публікувати.
Для споживачів тарифу "річний" компанія має намір підвищити ціну в другій половині вересня. Згідно з інформацією на сайті, скористатися тарифом "річний» можуть тільки клієнти газопостачальної компанії «Нафтогаз України", які уклали договір.
ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України»
Перші два тижні вересня ціну можна зафіксувати на рівні 4,73 грн за куб.м з ПДВ (без вартості розподілу). А з 16 по 30 вересня ціна тарифу становитиме 5,24 грн за куб. м
Скоріш за все, ціна зростатиме і надалі, говорять у Нафтогазі, і пропонують споживачам замовити послугу на рік вперед за фіксованою ціною. Натомість Уряд радить почекати виходу на ринок альтернативних постачальників. І тоді вже обрати компанію для укладання з нею договору. За словами ж експертів, тарифи на блакитне паливо підвищаться і в інших газовиків.
Андрій Мізовець президент Асоціації "Газові трейдери України"
У ринковій сфері завжди до моменту початку опалювального сезону і далі ціна зростає. Це об'єктивний процес, уникнути його неможливо. Якимось чином, змінюючи постачальника, обійти загальну тенденцію до зростання також неможливо. Але водночас суттєві запаси газу в українських підземних сховищах газу і загальносвітова сприятлива ситуація за цінами нададуть стримуючий ефект на зростання вартості блакитного палива.
З позитивних моментів, акцентують експерти, це те, що загальносвітова тенденція цін на енергоносії дуже хороша для споживачів. Ціни низькі й довго ще будуть низькими тому, що спад в промисловості. Плюс заповненість газом сховищ через те, що попередня зима була дуже теплою. У будь-якому випадку ця маса ресурсу буде трохи тиснути на ринок і не давати стрімко рости цінам на блакитне паливо.