«Будемо допомагати людям». Як у Харкові безробітних харків’ян працевлаштовують (відео)

22.04.2023 14:43   -

Це центр реабілітації людей з інвалідністю та членів їх родин «Право вибору». Більше 20 років команда центру опікується старенькими, людьми з інвалідністю та з вадами зору. З квітня на базі «Право вибору» розпочались громадські роботи. Це соціальний проект, що покликаний забезпечити роботою харків’ян в рамках міської Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова. Заробітна плата у тих, хто погодився на громадські роботи, не висока. Але, кажуть люди, це краще ніж сидіти вдома в умовах війни ще й без роботи.

ВАЛЕНТИНА ВОЛКОВА ВОЛОНТЕР
Менеджер наружної реклами. Підприємство не працює зараз. Без роботи. Війна нас всіх залишила без роботи. Стояла я на обліку у центрі зайнятості. Ось направили сюди і дали ось таку роботу. Мені це подобається. Дома сидіти вже дуже набридло. А так і приємно, і корисно.

ОЛЬГА ЄВСЮКОВА ВОЛОНТЕР
Я работала в облгосадминистрации. Натирач підлоги. Очень жалко, что все произошло. Война. Разбили работу. У меня сын служит. Пока все нормально на фронте. Старший – работает. Ползарплаты на армию отдает. А третий учится. 6 класс. Так что жизнь идет, будем помогать людям, будет все хорошо. Буде вся Украина наша.

Так, лишень тут через центр зайнятості роботу знайшли 30 харків’ян. Кожен офіційно працевлаштований і отримує за свою працю заробітну плату.

ОЛЕНА ЗУТЄВА ПРЕДСТАВНИК ЦЕНТРУ «ПРАВО ВИБОРУ»
Роботи громадські були знову розпочаті. Це люди, які працевлаштувались через наш центр “право вибору”, вони будуть отримувати зарплатню. Вона буде становити 6700 – це мінімальна зарплатня, але вони її одержать за свою роботу, яку вони виконують. Це зараз упаковка, розпаковка, погрузка і доставка гуманітарної допомоги людям з інвалідністю. Це біля 350-500 людей. Деякі евакуювались. А деякі приїхали. Кожного разу ми актуалізуємо інформацію – ми обдзвонюємо людей.

Наразі згідно з рішенням виконкому міської ради до виконання громадських робіт у 2023 році залучено три громадські організації. Зокрема і « Право вибору», що вже більше 5 років є частиною таких соціальних проектів. Щоправда, кажуть тут, минулоріч такої кампанії, коли харків’яни могли б працювати на громадських роботах, не проводили – через війну. Хоча з лютого 2022-го, коли цей центр перетворився на гуманітарний хаб їм, кажуть, дуже бракувало рук.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВАЛЕНТИНА СКРЕЛЬОВА СПІВРОБІТНИК ЦЕНТРУ «ПРАВО ВИБОРУ»
Ми працювали не 24 часа в сутки, но коли стоять хлопці і говорять, давай швидше фасуй, бо люди чекають, а у них списки, у нас там 10-20 на сьогодні треба розвести. А я одна, не встигаю, у мене дві руки. Ось цей зал був повністю забитий продуктами. Отой що на горі – там був одяг. Нам везли його з різних країн. Польщі, Німеччини, Туреччини. Нам пересилали, ми ті посилки зустрічали. Це був теплий одяг, теплі ковдри, які рятували людей в підвалах, бо було дуже холодно. І без цих ковдр ми б не обійшлися.

Спершу допомогу: від харчів до життєво необхідних препаратів для 300 харків’ян,- надавали в чотирьох. Все робилося в умовах постійних обстрілів, інколи без світла та опалення. Цього місяця програма залучення харків’ян до громадських робіт знову відновлена. Тому у центрі поповненню в своїх рядах дуже радіють. Мовляв, їм легше буде надавати соціальну допомогу нужденним. А люди, які тут працюватимуть, приноситимуть не лише користь іншим, а й матимуть роботу і дохід, що є зараз дуже актуальними.

ОСТАННІ НОВИНИ