“Було дуже страшно. Ми там спали всі. А воно як бахне” – мешканці про ракетний удар по центру Харкова (відео)

07.10.2023 20:40   -

Другий день спецслужби разом з комунальниками ліквідовують наслідки прильотів по Київському району Харкову. Історичний центр міста. Старі красиві, з архітектурної точки зору, будівлі, мирні квартали. Вранці шостого жовтня місцеві прокинулись від потужного вибуху.

НЕЛЛІ КАЗАНЖИЄВА ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКОВА
Пошкоджено 41 будинок комунальної власності міста. Пошкоджені відомчі будинки. Це ХПІ та інші, їх приблизно 15. Пошкоджені будинки адміністративні, їх до 20. Поліклініка стоматологічна №1, Пушкінська, 11, 13, наш ліцей №9, вікна і так далі. Наразі, приблизно, думаю, 60 будинків. Постраждали в Київському районі 11 осіб, які направлені до клініки. Це незначні легкі увіччя та середньої тяжкості.

На щастя, обійшлося без загиблих. Щодо відновлення, то окрім вікон та комунікацій, треба буде ремонтувати 18 покрівель, з них сім потребують капітального ремонту.

НЕЛЛІ КАЗАНЖИЄВА ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКОВА
Другу добу тут проводяться роботи по ліквідації аварійного стану МНС, також працюють комунальники. Була виконана робота по воді. І вже вода подана в будинки, вчора. Також було виконано “Обленерго” світло. Будинки всі наразі зі світлом. Тому що його не було вчора. У понеділок будуть виконуватись роботи по заміні мереж “Обленерго”. З понеділка тут будуть встановлені нові опори і т.д. Також проводяться роботи “Зеленбуду”, двірниками київського району, дорожніми робочими. Також працюють мешканці, “ХПІ” разом з нами.

Мешканці постраждалих будинків говорять: дякувати Богові, що залишились живими. Але те, що роблять росіяни не має виправдань і пробачень.

ОЛЕКСАНДР МЕШКАНКА БУДИНКУ, ПОРУЧ ІЗ ЯКИМ ВДАРИЛА РАКЕТА
Я оказался первый в момент взрыва, в офисцентре, у меня есть доступ в офисцентре, к энергообеспечению системы, ко всем системам жизнедеятельности. Поэтому отключил электричество, чтобы не было возгорания. Перекрыли воду. Самое главное, что все живы. Мои соседи получили ранение. Помогали их вчера госпитализировать. Ранения мелкие, осколочные, от стекла.

ВІКТОРІЯ МЕШКАНКА БУДИНКУ, ПОРУЧ ІЗ ЯКИМ ВДАРИЛА РАКЕТА
Було дуже страшно. Ми там спали всі. А воно як бахне. Все попадало, окна вылетели. Потом прийшли в себя, посмотрели, уже, ну, как би не так страшно, как там рядом у людей, там просто квартири разрушены. У нас балкон и окна вылетели. Но, слава Богу, не больше. Комунальники, низький уклін: через півгодини вони уже були тут. Як бджолки роїлися, роїлися. Час, полтора тут чистили. І всі стекла, все, все позмітали, поприбирали. Сразу почали працювати.

Самі ж комунальники говорять, що від учора тут ведеться масштабне прибирання. Роботи вистачить і на завтра.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

НІНА ПОГОРІЛОВА НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ #4 КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ КП “ХАРКІВБЛАГОУСТРІЙ”
До тих пір, поки все не уберемо. На даний момент чоловік 40 працює. Тому що не тільки на цій дільниці двірники знаходяться. Також вони з других:з Пісків, з Салтівки. Ми приїхали на допомогу, тому що масштаби великі, прибирати надо.

Найклопіткіша і найвідповідальніша робота, кажуть комунальники, це забивати вікна. Холодно на вулиці вже сьогодні, а попереду зима. Тож працюють на совість, щоб хоч якось допомогти мешканцям зберегти тепло в розбитих оселях. А вибиті вікна рахують сотнями.

ЯРОСЛАВ ДОРОШЕНКО ВИКОНРОБ ХАРКІВСЬКОГО РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
На деяких немає куди закручувати це OSB, тобто потрібно якусь інженерну смікалку щодо цього. В нас фахівці кваліфіковані. Я вважаю, що з цією задачею впораємось. Вчора ми закінчили роботу десь о дев’ятій годині вечора, тому що час не безмежний. Сьогодні зранку почали працювати також. Скільки це займе часу, я вам не скажу. Ну ми працюємо відповідально, і не гаємо часу.

Ракетний удар пошкодив і колекторно-зливову каналізацію в районі прильоту.

ВОЛОДИМИР ЗАЛІСЬКИЙ ГОЛОВНИЙ ІНЖЕНЕР КП “КОМПЛЕКС З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ВОДОЗНИЖЕННЯ І ЗЛИВОВОЇ КАНАЛІЗАЦІЇ”
Вчора були виконані роботи з демонтажу зруйнованих конструктивів. Зараз тривають роботи з заміни трубопровода аварійної, пошкодженої ділянки. Завершення робіт плануємо на початку наступного тижня.

Героїчні комунальники говорять, намагатимуться якнайшвидше відновити інфраструктуру та навести лад на місці прильоту, щоб мешканці кварталу мали змогу повернутись до більш-менш звичного життя.

ОСТАННІ НОВИНИ