Що відбувається на місці трагедії – влучання однієї з ворожих ракет по Харкову (відео)

07.10.2023 21:35   -

Це місце трагедії, що сталася в Харкові 6 жовтня в Основ’янському районі. Біля будинку, де російська ракета вбила 10 річного хлопчина і його бабусю, квіти, лампадки та дитячі іграшки.

ВІТАЛІЙ МЕШКАНЕЦЬ РОЗБОМБЛЕНОГО РОСІЙСЬКОЮ РАКЕТОЮ ДОМУ
Этот дом либо 1925 либо 1926 года. То есть, это дом бы простоял целый лет 200, несмотря на то, что ему 100 лет. Жилой дом, прямое попадание. Вопросы к вове путину. Квартиры, по сути, нет. Мне придется заново строить. У меня была прекрасная квартира. В нее было много вложено денег, души. Мы здесь живем 24 года, а теперь ее нет. Но, по сравнению с этими ребятами, мне крупно повезло. Потому что им не повезло вообще. Я находился от эпицентра взрыва, получается, в 20 метрах. Но я отделался легким испугом и царапинками, когда сверху падала штукатурка. На душе грустно. Грустно. Но прорвемся. Погиб мальчик 10 лет. И его бабушка. Бабушку я не знал, а мальчик бегал все время.

Вибух російської ракет був такої сили, що будівлі пошкодило практично у всьому кварталі.

ГАННА ГОЛОВЧАНСЬКА ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ ОСНОВ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ
На сьогодні ми вже сформували списки 300 осіб. 23 людини ми поселили тут у центрі комплектування переселенців. Їм надана необхідна допомога. Все що можемо, то робимо.

Міські служби та волонтери працюють на місці прильоту російської ракети другу добу. Шляхи, тротуари та двори розчистили ще вчора. З п’ятниці стали і до консервації будівель. Це сотні вікон.

ОЛЬГА СКОРОВА ВОЛОНТЕР
Це дуже багато приватних квартир. Були квартири, в яких люди не виїхали і живуть з дітьми, тому ми їх робили в першу чергу. Вночі вже до нас звернулася компанія, яка знаходиться на перехресті – самий відкритий такий часток. То ми їх зашивали до 20-21 години ночі. Це було вчора. Сьогодні закінчуємо роботи по цьому будинку і переходимо на 16-ти поверховий будинок. Там дуже багато. Я навіть не скажу вам. Дуже багато. Все. Ми робимо всім кому потрібно.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ГАННА ГОЛОВЧАНСЬКА ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ ОСНОВ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ
Вчора у нас було пошкоджено 18 домів комунальної власності, 14 – приватного сектору. Приблизно 800 вікон вибито. Чотири кровлі яких зовсім немає. І приблизно 300 вікон на комерційної форми власності. 600 вікон вже наразі закрито.

І це суто наслідки влучання ворожої ракети по Основ’янському району. Якщо говорити про загальні цифри, то наслідки колосальні для Харкова. Це десятки будівель, тисячі вікон. Комунальні мережі та дорожня інфраструктура.

ВІТАЛІЙ МІРОШНИК ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
В результаті влучань двох ракет у нас на сьогодні пошкоджено понад 72 об’єкти. Якщо ми будемо казати про вікна, то це більше 2000 вибитих вікон. Досить великі пошкодження по покрівлях. На сьогодні залучені всі комунальні служби, для аварійно-відновлювальних робіт. Також проводиться обстеження покрівель. Там, де є пошкодження конструктивів, працюють експерти, разом з МНС наші комунальні служби виконують роботи. Ми зараз бачимо один з будинків, який зазнав прямого влучання. Відбуваються демонтажні, часткові демонтажні роботи. Є у нас проблеми щодо аварійності. Ми бачимо тріщини. Зараз ми відпрацьовуємо чи можливо цю будівлю спасти. Лише тільки по комунальним службам ми сьогодні задіяли понад 400 чоловік. Крім цього нам допомагають волонтери, це окрема армія, за що їм велика вдячність. По техніці, більш ніж 100 одиниць, які також працюють на об’єктах. Кожен виконує свою функцію. Ми матеріали підвозимо. Вишки відпрацьовують по закриттям контурів. Спецтехніка, яка виконує, або земельні роботи, або роботи з демонтажу. Дякую всім, хто сьогодні стоїть на захисті нашого рідного міста.

ОСТАННІ НОВИНИ