Чому росіяни лізуть на Харків: Ігор Терехов в інтерв’ю міжнародним медіа (відео)

24.05.2024 19:12   -

Про події останніх тижнів, ситуацію і настрої в місті. Масштаби руйнацій і філософію життєдіяльності прифронтового Харкова. Про все це міський голова говорив з міжнародними журналістами.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ворог дійсно почав наступ на двох напрямках. Це перш за все Вовчанський напрямок і Липецький напрямок. І вони  почали цей наступ. Тому, дуже важливо, щоб сьогодні наші військові дали відсіч цим подіям. І наше основне завдання сьогодні допомагати військовим. Що ми і робимо. Все робимо для того, щоб вони мали можливість захищати наше місто і нашу Україну. Крім цього хочу сказати, що дуже важливо, що інші міста підтримують нас в цьому. Наприклад, вчора я виступав онлайн на сесії міської ради Одеси. І вони теж прийняли рішення, щодо виділення коштів нашим військовим частинам. Що стосується міста, то місто перебуває, на жаль, постійно під обстрілами.

Ситуація важка і з енергетикою, наголошує журналістам Ігор Терехов. Оскільки в березні ворог розтрощив всі трансформаторні підстанції та всі теплоелектроцентралі. Місто залишилось без власної генерації. Тому Харків живиться виключно за рахунок інших регіонів. Власне тому у місті існують погодинні відключення світла.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні ми вважаєм, що десь приблизно 1 300 тис мешкає людей. І якщо порівнювати з початком війни у 2022-му році на цей період у нас було десь 350 тисяч. Довійни перебувало постійно у Харкові десь 2 млн. Було 1500 мешканців міста. Крім цього було 300 тисяч студентів Крім цього були люди, які приїжджали на робочий тиждень з агломерацією навколо Харкова, перебували тут, а на вихідних від’їжджали додому. Сьогодні дуже багато людей виїхало. Але і дуже багато людей приїхало. Приїхало в основному Донецька, Луганська, Запорізька , Херсонська область. Деокуповані території , території, де йдуть активні бойові дії. За останній тиждень ми прийняли більш ніж 10 тисяч людей.

Але всупереч всьому, місто зі всіх сил намагається надати жителям таки умови, щоб навіть у війну, вони відчували комфорт.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми робимо все, щоб місто жило Це дуже важливо . Це важливо для настрою людей. Для того, щоб люди відчували, що місто працює. Місто живе і місто буде жити. Ви же бачите, що працює громадський транспорт, працюють наші підприємці. Все працює. Крім того, декілька культурних закладів працює. Ми побудували школу під землею. Зробили метрошколу. І працюємо для того, щоб люди розуміли, працюють всі наші кп без виключення. Мало того, незважаючи а такі обстріли такі складні часи, ми все одно відновлюємо, відбудовуємо, слідкуємо за чистотою. Тому для нас важливо, щоб люди відчували себе як у такому комфортному місті.

Журналісти цікавило і, наскільки змінився Харків, якщо порівнювати безпеку в 2022-му, стан справ у 23-му, після звільнення Харківщини від окупантів, і зараз? Ігор Терехов, переконаний жити у прифронтовому місті не просто. У будь-який час.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми жодного дня після початку війни не були в безпеці, бо нас завжди обстрілювали, була небезпека і потрапляння і ракет, і балістики , і шахедів потім. Тому сказати. Що ми відчували себе в безпеці неможливо. Що стосується планів нашого ворога , знаєте, вони ж не змінювались з початку війни насправді. Тому вважати, що ми в повній безпеці неможливо.

Чому для росіян Харків така важлива ціль, питали журналісти у мера. І чому, враховуючи той факт, що тут багато російськомовних людей, війська рф так безжально третій рік поспіль намагаються знищити місто!?

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сенсу немає в жодних їх діях. Бо навіщо вони прийшли з війною в Україну? Навіщо гинуть наші хлопці, дівчата, люди. Руйнації колосальні, родини розлучені. Тому, яка логіка тут може бути?! Харків – це символ. Символ незламності, символ України. Це друге по чисельності місто України. Крім цього, у нас шалений кадровий потенціал. Науковий потенціал, найкращі ВНЗ. Як на мене – найкраща середня освіта, професійна, технічна освіта, унікальні виробництва.. Ну місто, яке було, ну не другим так точно. Харків, знаєте, це таке місто, яке дуже знакове для України в цілому.

І це не залежить від того, хто зараз на якій мові розмовляє, каже мер. Важливо, що Харків всьому світу довів, що він  український.

ОСТАННІ НОВИНИ