«До 14 могил потрібно викопати за цілий день». Історія героя-рятувальника Сергія Дубини

26.10.2023 19:53   -

Сергій Дубина надзвичайником служить 8 років. 2 з них – в умовах повномасштабної війни. 24 лютого 2022 року, каже, досі перед очима.

СЕРГІЙ ДУБИНА ГОЛОВНИЙ МАЙСТЕР, СЕРЖАНТ ЦЗ, КОМАНДИР 27 ВІДДІЛЕННЯ ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Перший день по тривозі, ми ще не уявляли, що якійсь там обстріли і ще щось сталося, скажімо так. Ми приїхали, у нас був перший обстріл, це був часний дом, в якому горіло, скажімо так, технічне приміщення та гараж з автомобілями. Ми людям врятували машину, виштовхали її , приступили до гасіння пожежі. І коли ми це побачили, що дійсно прилетів снаряд, а не коротке замикання, або там підпал чи ще щось. І начало гупать, все ближе і ближе. І ти тоді розумієш, що це дійно почалася війна. Це не те, що хтось там пітарди взриває, це дійсно почалася війна. 20 місяців, да?! І ти реально розумієш, що з тобою таке сталося, бо коли перші дні цього повномасштабного вторгнення почалися, ти цього не то шо не розуміючи. Це було наче не з нами, це проходило, але коли ми виїжджали на перші наші пожежі після обстрілу, коли ти розумієш, що це не видумано, це реально з нами проходить.

А далі все було наче уві сні. Єдине, що рухало кожного з представників команди – з честю нести свою службу, від якої залежать людські життя. Герої рятувальники – саме  ті, кому завжди треба встигнути, хоча кожного разу, ризикуючи своїм життям. Сергій командир відділення. Тому на ньому лежить ще більша відповідальність.

СЕРГІЙ ДУБИНА ГОЛОВНИЙ МАЙСТЕР, СЕРЖАНТ ЦЗ, КОМАНДИР 27 ВІДДІЛЕННЯ  ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Це велика відповідальність. Бо ти несеш відповідальність не тільки за себе, а й за особовий склад. Який тобі довіряє. Який твої команди виконує. Який тебе слухає і розуміє з кожної твоєї ноти, скажімо так.

Вони працювали у всьому Київському районі і в області. Під обстрілами і просто в пекельних умовах. Хоча навіть у таких сміливих і відповідальних теж бували певні ситуації, коли потрібно було все поставити на паузу. Сергій Дубина з Ізюму. Тому все те, що відбувалося з його маленькою батьківщиною, і стало для нього тим випробуванням, яке треба було пройти.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

СЕРГІЙ ДУБИНА ГОЛОВНИЙ МАЙСТЕР, СЕРЖАНТ ЦЗ, КОМАНДИР 27 ВІДДІЛЕННЯ  ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Червона лінія, це коли почалась окупація Ізюма. І коли 24 лютого це все почалось я сім’ю забрав сюди з дитиною. І приїхав батько з Ізюму і забрав до Ізюма. І коли я тут працював, тут починається одне, в Ізюмі починається друге і батько в останні дні вивіз їх до Краматорська, де їх посадили на потяг, вони уїхали до західної України, а батько повернувся додому, де я також його просив, щоб він виїжджав з мамою, незважаючи на те, люди – що велика кількість все набували все життя, копили, старалися, виращували, якісь були свої мрії, цілі. І коли вже була окупація Ізюма, у мене бабусі і дідусі були в окупації, жінка з дитиною на Західній Україні і дуже ця ротація мені відкрила другий подих. Я побачив їх, з ними провів час, зрозумів що це реально, що хто крім нас буде це робити. 

Але найболючіше, каже, було бачити, як на очах ворог руйнує місто. І все мирне і спокійне життя день за днем залишається лише в пам’яті, як минуле.

СЕРГІЙ ДУБИНА ГОЛОВНИЙ МАЙСТЕР, СЕРЖАНТ ЦЗ, КОМАНДИР 27 ВІДДІЛЕННЯ  ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Війна ця дуже жорстока. Те, що ти бачив у своїй пам’яті, скажімо так, красивим, люблячим, – ти це все бачиш палихаючим, дуже великі кіптяві диму, все розбите, все розвалене. Це тяжко уявити, але маємо, що маємо на дану хвилину.

Не обстріли, не руїни, не постійні пожежі стали наймерзотнішим відбитком в пам’яті. А ексгумація тіл на рідній Ізюмщині. І це стало найважчим випробуванням за всі місяці повномасштабного вторгнення.

СЕРГІЙ ДУБИНА ГОЛОВНИЙ МАЙСТЕР, СЕРЖАНТ ЦЗ, КОМАНДИР 27 ВІДДІЛЕННЯ  ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Це відбувалося на протязі 6 днів. Ми копали на місцевому кладовищі братські могили, велике поховання людей. На яких не було написано ні дати смерті, нічого. От як люди могли, так і ховали. В житті такого ніхто не робив і не мав на увазі уявити, що на практиці це взагалі можливо. І коли нам довели, що 2 людини на кожну могилу. Нас поділили на групи і в кожній групі було від 10 до 14 могил потрібно викопати за цілий день. І коли ти стоїш над могилою з лопатою і прокуратура починає все фільмувати під відеозапис, і після їхньої команди ми почали розкопувати цю могилу. Люди були загорнуті в рушник, в килими, в пакети. Були просто так покинуті і закопані.

Це було  складно, але і через це Сергій з іншими рятувальниками пройшли.

Таких як Сергій щодня надихає – віра, віра в Перемогу, і віра твоєї команди. І саме для цього вони і готові служити країні.

СЕРГІЙ ДУБИНА ГОЛОВНИЙ МАЙСТЕР, СЕРЖАНТ ЦЗ, КОМАНДИР 27 ВІДДІЛЕННЯ ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Надихає те, що особовий склад вірить у мене. І це для мене саме головне. Коли в тебе є віра в тебе. Ти розумієш, що всі інші прегради і бар’єри, це все, байдуже на це все.

ОСТАННІ НОВИНИ