Гуртожитки та харчування. Як підтримують постраждалих від війни у Харкові (відео)
Робота з постраждалими під час ракетної атаки на Харків 6 жовтня триває. Люди потребують соціальної і психологічної підтримки, зазначає віце-мер Світлана Горбунова-Рубан.
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Хочу сказати, що в місті всі оці вихідні дні працювали п’ять благодійних фондів, які взяли на себе списки постраждалих від прильотів шостого жовтня. Наші соціальні служби теж багато попрацювали з цього питання. Тому що півтори тисячі людей сьогодні потребують такої допомоги, які постраждали від цих двох прильотів. Тому на них були сформовані списки нашими соціальними службами , нашими районними адміністраціями, і зараз ці списки працюють. З ними працюють благодійні фонди, і приймають рішення щодо надання фінансової допомоги.
Тим, хто залишився без даху над головою, було надано проживання у соціальних гуртожитках.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Загалом на сьогодні у Харкові майже 190 тисяч внутрішньо переміщених осіб – людей, які рятуючись від війни, знайшли прихисток у Харкові.
З них близько 140 тисяч це ті, хто отримав статус з 24 лютого 2022 року. Цими людьми опікуються соціальні служби. Одним з головних питань залишається проживання людей.
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Основна маса людей знаходить собі притулок , чи у родичів, чи у знайомих , чи знімаючи житло. А сьогодні працює державна програма “Притулок”, коли за це житло платить держава , і за комунальні послуги, і за проживання цих людей. І крім цього упереселенцва є така виплата державна – на проживання. І майже 4000 людей у нас проживають в місцях компактного проживання. Це 32 гуртожитки , більшість з яких належить нашим вищим навчальним закладам.
Не менш важливим є і харчування. Люди, які залишились тимчасово без засобів до існування, забезпечуються гарячими обідами.
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
За ініціативи нашого мера були відкриті пункти гарячого харчування. І ви знаєте, що на сьогоднішній день 35-36 тисяч горячих обідів щоденно в місті Харкові відпускаються для людей , яким потрібна ця їжа. І люди задоволені, і черги не зменшуються. І поки що ця послуга , вона залишається. Стосовно побутових умов, стосовно гігієни, стосовно там, постілі, кроваті, одіяло, ковдра, подушка, матраци, все , що потрібно людині, нам дуже допомагають наші фонди благодійні.
Щодо психологічної реабілітації, то і з постраждалими від обстрілів, і з внутрішньо-переміщеними людьми працюють психотерапевти, розповідає Світлана Горбунова-Рубан. Паніка, нервові розлади, депресивні стани стаються досить часто у людей, які пережили страшні потрясіння.
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
У нас є психологи, які працюють в системі наших центрів надання соціальних послуг центра “Довіра”. У нас є притулок для жінок, які потерпають від насильства внутрішньо-сімецного і заприщнаками статі . У нас є кімнати психологічної розгрузки в наших дитячих поліклініках. І в деяких дорослих поліклініках. І я хочу сказати, що ми дуже сильно співпрацюємо знову ж таки з нашими благодійними фондами , в системі яких працює досить багата кількість проектів стосовно надання такої психологічної допомоги. Я хочу сказати, що в той же день, шостого жовтня, як тільки це все трапилось, до мене зателефонували медичний корпус, представники медичного корпусу і зразу запропонували психологів і психологічну допомогу , вони зразу вийшли до людей і почали з ними працювати.
Багато у Харкові і громадських організацій, каже Світлана Горбунова-Рубан, спеціалісти яких надають людям різну допомогу від евакуації до вирішення особистих питань
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Я хочу сказати велике дякую, і низько вклонитися нашим громадським і волонтерським організаціям. Як би не вони, особисто в перші місяці війни , нам би було дуже і дуже важко.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Атака на Харків та Одесу, візит дипломата у Київ та допомога США – головне на ранок 9 листопада
- Прокурори зафіксували наслідки обстрілу Слобідського району (фото)
- Харків та область під вогнем окупантів – ХОВА на 09.11.2024
- Обстріли Харкова та області – інформація на ранок 09.11.2024
- Пожежі на Харківщині – оперативна інформація від ДСНС на 09.11.2024