Як харківські комунальники рятують життя військовим (відео)
Харківські комунальники – герої. Вони не лише забезпечують життєдіяльність міста під час війни, а ще й долучаються до благодійних справ, таких, як сдача крові для військових та гуманітарна допомога.
СВІТЛАНА КОЖУШНА ПРЕДСТАВНИК КП “РИТУАЛ” ХМР
Я самостійно є постійним донором крові та плазми крові, бо розумію, наскільки це в даній ситуації важливо, особливо в умовах війни, тому разом з колегами, всім колективом, намагаємось щомісяця брати участь в акціях, які проводять плазмацентр.
НАТАЛЬЯ МУРАВЙОВА ГОЛОВА ППО КП “ХАРКІВВОДОКАНАЛ”
Донорство на нашому підприємстві стало доброю традицією. У нас більше 500 працівників вже долучилось до здачі плазми крові, стали донорами звичайної крові. І традиція буде продовжуватися, багато желаючих є і надальше. Будемо допомагати захисникам, чим можемо.
АРТЕМ СЕМИКОПЕНКО ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА КП “КОМПЛЕКС З ВИВОЗУ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ” ХМР
Наші працівники і підприємство щомісячно здають кров, являються донорами. Таких близько 15-20 співробітників підприємства. Того місяця співробітники підприємства в кількості майже 50 чоловік прийшли здавати компоненти крові, а саме плазми, для виготовлення медикаментів для наших військовослужбовців, а також тяжко хворих людей.
Цього разу з тієї плазми крові, що здали харківські комунальники, фармацевти виготовили препарат “Альбувен”, для передачі його військовим медикам.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ГАЛИНА СІРОШТАН ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ ЦСК ТОВ “БІОФАРМА ПЛАЗМА”
Ми сьогодні привезли в один з закладів охорони здоров’я Слобожанщини лікарський засіб Альбувен. Який виготовляється на нашому вітчизняному заводі “Біофарма”. Це єдиний завод в Україні і другий у Європі. Цей лікарський засіб виготовляється безпосередньо із плазми крові, яку здають наші донори, потім ми відправляємо плазму на завод в фракцинатор і отримується цей лікарський засіб. Він може прийматися, як в закладах охорони здоров’я, так і безпосередньо і місцях, де виникли якісь надзвичайні ситуації і працівники швидкої допомоги можуть безпосередньо підключати цей лікарський засіб і надавати меддопомогу.
Потреба в такому препараті дуже велика, зауважує військовий лікар.
ЕДУАРД ХОРОШУН ГЕРОЙ УКРАЇНИ, ПОЛКОВНИК МЕДСЛУЖБИ, НАЧАЛЬНИК ВКМ ЦЕНТРУ ПІВНІЧНОГО РЕГІОНУ
Тому що кожне поранення, яке має ознаки важкого, ті пацієнти потребують в лікуванні введення цього препарату. Тобто це баланс білка, який потрібен для відновлення реструктивних функцій організму. Я можу сказати, що в середньому важкому пацієнту він капається двічі. Середньоважкому пацієнту – один раз на добу. Ось і рахуйте кількість препарату і тих добових введень на важких і середньоважких пацієнтів такого препарату. Він, по-перше, дороговартісний препарат і, по-друге, дійсно, рідкісний. Саме в тих відсотках, 20 відсотках. Він 20, 25 відсотків. Є там альбувіни 5 відсоткові, але ж вони не так ефективно працюють, як альбувіни в високій концентрації.
Один флакончик препарату “Альбувен”. Представники центру крові говорять, для того щоб зробити цю дозу, потрібно, щоб кров здали шість-сім людей.
Отже, тепер ви розумієте, наскільки важливу справу роблять донори. Інколи і декілька додаткових крапель крові, як то кажуть, можуть врятувати життя людини. Тож медики безмежно дякують усім, хто ділиться своєю кров’ю. А потрібна вона постійно, і різних груп.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Харків будує майбутнє: амбіційні проєкти та міжнародна співпраця змінюють обличчя міста
- “Харківводоканал” підбиває підсумки й звертається до харків’ян
- 1500 прапорців з іменами полеглих героїв встановили біля зруйнованої будівлі ХОВА
- Енергетики заживили один з найбільш зруйнованих населених пунктів Харківщини (фото)
- У Харкові розглянуть можливість додаткової мотивації вчителів — Ігор Терехов