Ідентифікація чи втрата пенсії. Кого вже з березня позбавлять грошових виплат? (відео)

31.01.2024 16:29   -

Для багатьох людей похилого віку пенсія є єдиним джерелом існування. Тим паче для тих, хто мешкає на територіях, які обстрілюються, та тих, хто виїхав до більш безпечних регіонів. Тож варто звернут увагу на нововведення в законодавстві, щоб не позбутися виплат. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року, повідомили в Кабінеті міністрів.

Тепер для таких пенсіонерів без ідентифікації пенсії виплачуватимуть лише до 31 березня.

Продовжено строки для ідентифікації отримувачів пенсій в Ощадбанку – рішення Уряду – Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Згідно з рішенням Кабміну, такі особи матимуть час, аби пройти фізичну ідентифікацію, і можуть зробити це:

  • у відділенні Пенсійного фонду чи Ощадбанку;
  • віддалено, через електронний кабінет ПФУ;
  • у режимі відеоконференцзв’язку;
  • в закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном.

Спочатку пенсіонери мали пройти ідентифікацію до кінця 2023 року, але  уряд продовжив термін ідентифікації ще на три місяці. Таким чином до 31 березня слід підтвердити документами легітимність отримання виплат.

Якщо ідентифікацію не пройти, пенсія накопичуватиметься на рахунку одержувача доти, доки пенсіонер не підтвердить свою особу. І відразу після ідентифікації всю суму буде переведено на розрахунковий рахунок одержувача.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Щоб уникнути призупинення пенсійних виплат, застраховані особи зобов’язані повідомляти органи Пенсійного фонду протягом десяти днів про наступне:

  • зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки у системі персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • виїзд за межі держави;
  • про обставини, що призводять до зміни статусу.

Якщо отримувачу пенсії припинили пенсійні виплати, потрібно звернутися із письмовим запитом до Пенсійного фонду України, та з’ясувати причини.

Це необхідно для того, аби надалі мати офіційну відповідь, яка підлягає оскарженню, зокрема у судовому порядку.

Дії пенсіонера щодо поновлення виплати пенсій треба подати таку заяву, можна, зокрема, через вебпортал ПФУ, в особистому кабінеті.
Для поновлення виплати пенсії пенсіонеру необхідно звернутись до територіального органу ПФУ з відповідною заявою. Поновлення виплати пенсії здійснюється за документами, що є в пенсійній справі або заявник може надати інші наявні документи (про стаж, заробітну плату, інші документи, що можуть вплинути на розмір пенсії.

Разом з тим, законодавством передбачено, що у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, в якому його буде припинено чи скасовано, заява про поновлення пенсії та документи, необхідні для поновлення пенсії, особами, які тимчасово проживають за кордоном, можуть надсилатись поштою.

ОСТАННІ НОВИНИ